Trudno w to uwierzyć. Niemcy długo czekali na taki sukces

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CHRISTOPHER NEUNDORF / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Niemiec
PAP/EPA / CHRISTOPHER NEUNDORF / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Niemiec

Reprezentacja Niemiec pokonała Danię (2:0) w 1/8 finału Euro 2024. Dla naszych zachodnich sąsiadów to sukces, którego nie przeżywali od lat.

Reprezentacja Niemiec wywiązała się w sobotę z roli faworyta i pokonała Danię 2:0 w meczu 1/8 finału mistrzostw Europy. Gospodarze mistrzostw zdobyli dwie bramki za sprawą Kaia Havertza i Jamala Musiali. Oba trafienia padły w drugiej połowie.

W całym spotkaniu nie brakowało emocji, bo piłka w sumie pięć razy lądowała w siatce. Trzykrotnie jednak interweniował VAR i odwoływał bramkę. Ponadto w pierwszej połowie rywalizacja została przerwana na blisko pół godziny - ze względu na burzę, która rozpętała się nad stadionem w Dortmundzie.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nasi zachodni sąsiedzi bardzo długo czekali na taki sukces na dużym turnieju. Było to ich pierwsze zwycięstwo w fazie pucharowej (biorąc pod uwagę MŚ i ME) od 2016 roku.

Trener Julian Nagelsmann nie sądzi, aby ten fakt, ani też kwestia gry przed własną publicznością, wywoływała większą presję wśród piłkarzy.

- Myślę, że nie mamy większej presji niż zwykle. Oczekiwania naszych kibiców są dla nas wsparciem. Dla mnie to wciąż przywilej, a także przypominamy zawodnikom, że to przywilej grać w meczach pod presją. Wszyscy zawodnicy są przyzwyczajeni do radzenia sobie z tym, więc to nie jest problem.

W ćwierćfinale mistrzostw Europy Niemcy zmierzą się ze zwycięzcą meczu Hiszpania - Gruzja.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty