Potężna awantura po meczu. Skandaliczne słowa Anglika do trenera

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: spięcie po meczu Anglia - Słowacja
Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: spięcie po meczu Anglia - Słowacja

Wielkie emocje mieliśmy w meczu Anglia - Słowacja i udzieliły się one po zakończeniu spotkania. Declan Rice obraził selekcjonera rywala i potem musiał przepraszać za swoje skandaliczne zachowanie.

Reprezentacja Anglii od początku Euro 2024 nie imponuje swoją grą i niewiele brakowało, a to doprowadziłoby do ogromnej sensacji. Słowacja była bardzo bliska wyrzucenia z turnieju europejskiego giganta, ale ostatecznie musiała uznać wyższość kadry Garetha Southgate'a.

Słowacy prowadzili 1:0 od 25. minuty, gdy gola strzelił Ivan Schranz. Taki wynik utrzymywał się aż do doliczonego czasu gry drugiej połowy. Anglia uratowała się rzutem na taśmę, gdy w ostatniej akcji do dogrywki doprowadził Jude Bellingham, a potem zwycięskiego gola strzelił Harry Kane.

Było sporo emocji i te niektórym się udzieliły tuż po zakończeniu spotkania. Głośno jest o chamskim zachowaniu Declana Rice'a, który obraził trenera rywali. Zdarzenie zostało wychwycone przez telewizyjną kamerę.

Skandaliczny gest gwiazdora Anglii. Klasy nie kupisz >> "Zamknij się, ci... Zamknij się, ty łysa pi..." - miał rzucić angielski pomocnik w kierunku Francesco Calzony. Tak twierdzi Jeremy Freeman, który jest brytyjskim ekspertem i biegłym sądowym w zakresie czytania z ruchu warg.

Po spotkaniu o zdarzenie zapytano selekcjonera reprezentacji Słowacji. Wyjaśnił, że poszedł do sędziego, aby pożalić się, że Anglicy grali na czas. Wtedy zaczęło się spięcie z angielskim piłkarzem.

- Chciałem porozmawiać z sędziami, a Rice nie chciał odejść. Potem jednak przeprosił i wszystko jest w porządku. Nie podobał mi się sposób, w jaki drużyna Anglii marnowała czas i nie została za to ukarana - wyjaśnił szkoleniowiec.

Słowacja wraca do domu, a Anglia będzie teraz szykować się do ćwierćfinału. 6 lipca zmierzy się z reprezentacją Szwajcarii.

Rozpacz Słowaków. Obrazki z szatni mówią wszystko >> Wymowne słowa w angielskich mediach. "Minuta od wstydu" >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty