Kolejna inwestycja na stadionie Rakowa. Koszt to ponad 18 mln zł

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Łukasz Kolewiński / Na zdjęciu: remontowany stadion Rakowa Częstochowa
Materiały prasowe / Łukasz Kolewiński / Na zdjęciu: remontowany stadion Rakowa Częstochowa
zdjęcie autora artykułu

Raków Częstochowa nie dysponuje nowoczesnym stadionem, ale miasto wciąż inwestuje w obiekt. Na Limanowskiego trwa bowiem kolejna inwestycja, która ma pomóc klubowi w przygotowaniu do meczów. Koszt to 18 mln zł.

W tym artykule dowiesz się o:

Trwa II etap przebudowy stadionu Rakowa Częstochowa, który szumnie nazywany jest w mieście jako Centrum Piłki Nożnej. Za ponad 18 mln zł m.in. powstanie zespół boisk treningowych i rozbudowane dwa budynki klubowe. To jedna z obietnic, którą spełnia częstochowski magistrat. Nie będzie to miało jednak żadnego wpływu na wygląd stadionu i spełnienie wymogów licencyjnych dotyczących gry w europejskich pucharach.

Wykonawca, czyli firma AMB Budownictwo, ma czas na zakończenie inwestycji do połowy przyszłego roku. Na obecnym etapie prac udało się wykonać roboty fundamentowe, ściany parteru, strop nad parterem budynku B1 (rozbudowywanego), a teraz trwa murowanie ścian pietra.

Rozpoczęto też murowanie ścian oraz wykonywanie słupów żelbetowych piętra budynku B2 (nadbudowywanego). Co do boisk treningowych rozpoczęto tzw. korytowanie. Instalowane są również przyłącza, w tym ciepłownicze do ogrzewania boisk.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Wrócił temat "afery premiowej". Zachowanie Michniewicza? "Widzę, że nic nowego"

Powstać mają też boiska treningowe z oświetleniem, systemem nawadniającym, drenażem i ogrzewaniem murawy. Rozwinięta ma zostać infrastruktura techniczna stadionu.

Na realizację II etapu Częstochowa uzyskała w ubiegłym roku zapewnienie dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 9 mln 234 tys. zł, pozostałe blisko 9 mln zł pochodzi z budżetu miasta.

Przypomnijmy, że przed kwietniowymi wyborami samorządowymi władze Częstochowy zadeklarowały budowę nowego stadionu. W trakcie trzech miesięcy miało powstać studium wykonalności inwestycji, ale od tego czasu niewiele mówi się o potencjalnej realizacji inwestycji, której zarówno Raków, jak i miasto Częstochowa potrzebuje.

Czytaj także: "Nam było wstyd wyjść na ulicę". Były reprezentant wprost o polskich kadrowiczach Oficjalnie: Juventus zakontraktował następcę Szczęsnego

Źródło artykułu: WP SportoweFakty