Polak z Liverpoolu testowany przez beniaminka. Wróci do PKO Ekstraklasy?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Pieter van der Woude/BSR Agency / Na zdjęciu: Jakub Ojrzyński
Getty Images / Pieter van der Woude/BSR Agency / Na zdjęciu: Jakub Ojrzyński
zdjęcie autora artykułu

Na testach w GKS-ie Katowice przebywa Jakub Ojrzyński. Bramkarz wystąpi w sparingu beniaminka PKO Ekstraklasy z Odrą Opole.

W tym artykule dowiesz się o:

Jakub Ojrzyński jest obecnie zawodnikiem Liverpoolu. Nie zadebiutował jednak w seniorskiej drużynie angielskiego klubu, a od kilku lat jest regularnie wypożyczany do innych zespołów.

W ostatnim sezonie bronił barw Den Bosch, gdzie był klubowym kolegą Kacpra Kostorza. W przeciwieństwie do napastnika, bramkarz raczej nie zaliczy pobytu w Holandii do udanych. Wystąpił w zaledwie 11 meczach i zachował w nich jedno czyste konto.

Obecnie 21-latek jest testowany przez GKS Katowice. Ma wystąpić w spotkaniu towarzyskim z Odrą Opole, o czym beniaminek PKO Ekstraklasy poinformował w mediach społecznościowych. Być może od jego postawy w sparingu zależy ewentualny angaż Ojrzyńskiego.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro": Zmierzch Cristiano Ronaldo? Eksperci bez wątpliwości

Bramkarz w przeszłości występował już w polskiej lidze. W rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 był wypożyczony do Radomiaka Radom. Nie potrafił sobie wywalczyć miejsca w wyjściowym składzie. Zagrał w jednym spotkaniu ligowym oraz dwóch pucharowych.

GKS Katowice jest aktywny na rynku transferowym. Do klubu dołączyli już: Lukas Klemenz, Adam Zrelak, Sebastian Milewski oraz Borja Galan. W pierwszym meczu nowego sezonu PKO Ekstraklasy przeciwnikiem beniaminka będzie Radomiak Radom. Mecz zostanie rozegrany 20 lipca.

Czytaj także: Koniec niepewności. Wiadomo, gdzie zagra GKS Katowice GKS Katowice chce piłkarza Lechii Gdańsk

Źródło artykułu: WP SportoweFakty