Z wicemistrza do pierwszej ligi. Kolejne wzmocnienie Arki Gdynia

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Michał Rzuchowski (z lewej) został nowym zawodnikiem Arki Gdynia
PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Michał Rzuchowski (z lewej) został nowym zawodnikiem Arki Gdynia
zdjęcie autora artykułu

Nowym zawodnikiem pierwszoligowej Arki Gdynia został Michał Rzuchowski, który przez ostatnie dwa sezony występował w Śląsku Wrocław. Podpisał kontrakt do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia.

Nie próżnuje nowy dyrektor sportowy Arki Gdynia Veljko Nikitović. Klub z Trójmiasta jest bardzo aktywny w letnim oknie transferowym, pozyskał już sześciu zawodników, a najnowszym wzmocnieniem jest Michał Rzuchowski.

Wcześniej do pierwszoligowca dołączyli: Damian Węglarz, Joao Oliveira, Szymon Sobczak, Adam Ratajczyk i Kamil Jakubczyk. I to nie koniec wzmocnień, bo wkrótce do Arki powinien dołączyć Hide Vitalucci z Chojniczanki Chojnice.

Rzuchowski zdecydował się zejść o szczebel rozgrywkowy niżej. W dwóch ostatnich sezonach grał w Śląsku Wrocław i jeszcze parę tygodni temu cieszył się ze zdobycia wicemistrzostwa Polski. W sezonie 2023/24 rozegrał 21 meczów w Śląsku i strzelił jednego gola. Jego kontrakt nie został jednak przedłużony i mógł zacząć rozglądać się za nowym pracodawcą.

Choć w tym przypadku nie do końca nowym, bo Rzuchowski grał już w przeszłości w Arce. Jest to dla niego powrót do klubu znad morza po dziewięciu latach.

Rzuchowski podpisał z Arką kontrakt do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy i dołączył już do zespołu przebywającego na zgrupowaniu w Danii.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro": Zmierzch Cristiano Ronaldo? Eksperci bez wątpliwości

CZYTAJ TAKŻE: Zadyma w meczu Legii. Piłkarz Jagiellonii kompletnie stracił panowanie nad sobą Otarł się o double-double. Kolejne wzmocnienie Korony

Źródło artykułu: WP SportoweFakty