Brutalny mecz i dramat Brazylii w Copa America

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALLISON DINNER / Na zdjęciu: Urugwaj po brutalnym meczu wyeliminował Brazylię z Copa America

Brazylia jedzie do domu. Canarinhos przegrali po rzutach karnych z Urugwajem 2:4 i to drużyna Marcelo Bielsy awansowała do półfinału Copa America. Kolumbia rozbiła natomiast Panamę.

Miał być hit, a wyszła delikatna mizeria, choć w Urugwaju raczej nikt nie narzeka. Przez 90 minut nie obejrzeliśmy ani jednego gola w Las Vegas, za co całe mnóstwo fauli, brudnej i momentami brutalnej gry.

Urugwaj cierpiał w końcówce, bo w 74. minucie czerwoną kartkę ujrzał Nahitan Nandez za brutalny, bestialski wręcz faul na Rodrygo. Początkowo sędzia pokazał Urugwajczykowi tylko żółtą kartkę, ale po wideoweryfikacji zmienił swoją decyzję.

Finezyjnej gry było niewiele. W końcówce Urugwaj w zasadzie tylko się bronił i robił wszystko, by jakoś dotrwać do rzutów karnych (w Copa America nie ma dogrywek w przypadku remisu po 90 minutach). To się udało, bo grająca bez pauzującego za kartki Viniciusa Juniora nie była w stanie wykorzystać przewagi liczebnej, a "jedenastki" lepiej wykonywali podopieczni Marcelo Bielsy.

Wcześniej Kolumbia rozbiła Panamę, choć wynik może być nieco mylący. Panama rozgrywała całkiem niezłe spotkanie, jednak zderzyła się z niesamowicie dysponowanym i do bólu skutecznym przeciwnikiem. Ozdobą był gol na 3:0, gdy James Rodriguez popisał się fenomenalnym podaniem do Luisa Diaza, a ten przelobował bramkarza. Po przerwie Kolumbijczycy dorzucili jeszcze dwie bramki i ostatecznie w bardzo efektownym stylu awansowali do półfinału. Co ciekawe, potrzebowali do tego zaledwie pięciu celnych strzałów.

Tym samym znamy już wszystkich półfinalistów Copa America. Argentyna zagra z Kanadą, a Urugwaj z Kolumbią.

Kolumbia - Panama 5:0 (3:0) 1:0 Jhon Cordoba 8' 2:0 James Rodriguez (k.) 15' 3:0 Luis Diaz 41' 4:0 Richard Rios 70' 5:0 Miguel Borja (k.) 90+4'

Urugwaj - Brazylia 0:0 k. 4:2

Źródło artykułu: WP SportoweFakty