Zaskakujące wyniki Borussii Dortmund i Bayeru 04 Leverkusen

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Filip Singer / Mecz Bundesligi: Union Berlin - Borussia Dortmund
PAP/EPA / Filip Singer / Mecz Bundesligi: Union Berlin - Borussia Dortmund

Uczestnicy Ligi Mistrzów pogubili punkty w sobotnich meczach w Bundeslidze. Borussia Dortmund przegrała 1:2 z Unionem Berlin, a Bayer 04 Leverkusen zmarnował dwubramkowe prowadzenie i zremisował 2:2 z Holsteinem Kiel.

Borussia Dortmund, która w Bundeslidze gra nierówno, chciała po raz pierwszy wygrać w drugim meczu ligowym z rzędu. Wybrała się do Berlina na mecz z Unionem, w którego pięciu wcześniejszych spotkaniach padło tylko siedem goli. Stołeczna drużyna miała kompletnie inny plan na popołudnie i w pierwszej połowie zdobyła prowadzenie 2:0. Był to solidny kapitał przed drugą częścią spotkania. Bramka Juliana Ryersona na 1:2 w 62. minucie przywróciła nadzieję piłkarzom Borussii, ale okazała się to płonna nadzieja.

Bayer 04 Leverkusen radzi sobie dobrze w Lidze Mistrzów i zbudowany zwycięstwem z AC Milanem przystąpił do meczu z Holsteinem Kiel. Beniaminek z północy Niemiec zdobył wcześniej tylko punkt i znajdował się na ostatnim miejscu w Bundeslidze. Na przełamanie absolutnie się nie zanosiło, skoro Bayer prowadził 2:0 po ośmiu minutach. Holstein pokazał jednak pazurki w Leverkusen i doprowadził do remisu 2:2. Obyło się bez gola w doliczonym czasie i mistrz Niemiec podzielił się punktami.

VfL Wolfsburg nie zwyciężał od trzech kolejek i złość chciał przekuć w dobry wynik w wyjazdowym meczu z VfL Bochum 1848. Okoliczności wyglądały na sprzyjające, skoro gospodarze byli w tabeli na przedostatnim miejscu. I Wilki ruszyły do ataku, czego efektem było prowadzenie 2:0 po pierwszej połowie. Dwa gole zdobył będący w wysokiej formie Jonas Wind, a konfrontacja zakończyła się wynikiem 3:1. Kamil Grabara rozegrał pełne spotkanie, a Jakub Kamiński był na boisku do 79. minuty.

6. kolejka Bundesligi:

1.FC Union Berlin - Borussia Dortmund 2:1 (2:0) 1:0 - Kevin Vogt (k.) 26' 2:0 - Yorbe Vertessen 45' 2:1 - Julian Ryerson 62'

Bayer 04 Leverkusen - Holstein Kiel 2:2 (2:1) 1:0 - Victor Boniface 4' 2:0 - Jonas Hoffmann 8' 2:1 - Max Geschwill 45' 2:2 - Jann-Fiete Arp 69'

VfL Bochum 1848 - VfL Wolfsburg 1:3 (0:2) 0:1 - Tiago Tomas 21' 0:2 - Jonas Wind 37' 1:2 - Myron Boadu 72' 1:3 - Jonas Wind 88'

Werder Brema - SC Freiburg 0:1 (0:0) 0:1 - Ritsu Doan 75'