Strzelił ponad pół setki goli w Ekstraklasie. Grał w Wieczystej. Teraz przeszedł do 4. ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /  Na zdjęciu: Maciej Jankowski, Michał Fidziukiewicz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Maciej Jankowski, Michał Fidziukiewicz
zdjęcie autora artykułu

Kibice PKO Ekstraklasy jego powrotu już raczej nie doczekają się jego powrotu. Po 2,5 roku gry w Wieczystej Kraków, były zawodnik m.in. Ruchu Chorzów, Arki Gdynia czy Wisły Kraków podpisał umowę z czwartoligową Mazovią Mińsk Mazowiecki.

To już raczej definitywny koniec nadziei na to, że Maciej Jankowski zagra jeszcze kiedyś w PKO Ekstraklasie czy Betclic 1. lidze. Po awansie Wieczystej do Betclic 2. ligi klub podziękował 34-latkowi za usługi. Pod Wawelem "Jankes" grał od 2,5 roku i w końcu udało mu się z zespołem wywalczyć promocję na szczebel centralny. W zakończonych w czerwcu rozgrywkach III ligi grupy IV zdobył trzynaście goli.

Wcześniej Jankowski strzelał gole w PKO Ekstraklasie, w której po raz pierwszy zagrał czternaście lat temu. W debiucie w lidze w barwach Ruchu trafił w przegranym 2:3 meczu w Bełchatowie z GKS-em. Z Niebieskimi sięgnął po wicemistrzostwo Polski (2012) oraz 3. miejsce (2014) i odszedł do Krakowa. W Wiśle, a później Piaście Gliwice już nie imponował skutecznością.

Dopiero po przejściu do Arki Gdynia ponownie zaskoczyło. Napastnik nad morzem odżył i łącznie zdobył w trzech sezonach dwadzieścia goli. Po spadku gdynian do 1. ligi czas spędził w Stali Mielec, ale w klubie zawodził. Łącznie na najwyższym szczeblu strzelił 63 gole.

Po odejściu z Wieczystej Maciej Jankowski szybko znalazł nowy klub. Od sezonu 2024/25 będzie reprezentował Mazovię Mińsk Mazowiecki, czyli 8. zespół 4. ligi w poprzednich rozgrywkach.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro": przedwczesny finał? "Poziom emocji był najwyższy"

Czytaj także: Hiszpański pomocnik w Ruchu Chorzów. Grał w La Lidze Nietypowy sparing Puszczy Niepołomice

Źródło artykułu: WP SportoweFakty