Kolejne kłopoty Mbappe. Co z jego grą w półfinale?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Euro 2024 nie układa się po myśli Kyliana Mbappe. Piłkarz rywalizuje na boisku nie tylko ze złamanym nosem, ale także ma problemy z bólem pleców. Wiadomo już, czy zagra w półfinałowym starciu z Hiszpanią.

Choć reprezentacja Francji jest już w półfinale Euro 2024 i dotąd nie przegrała żadnego meczu, to jest krytykowana za styl gry. Francuzi nie strzelili bowiem żadnego gola z gry. W dodatku ich największa gwiazda - Kylian Mbappe - zmaga się ze zdrowotnymi problemami, co ma wpływ na całą kadrę.

Mbappe już podczas pierwszego meczu turnieju doznał kontuzji. W spotkaniu z Austrią zderzył się z rywalem i złamał nos. Zabrakło go na boisku w starciu z Holandią, ale w kolejnych meczach już grał. W pojedynku z Polską strzelił nawet gola z rzutu karnego.

W ćwierćfinale z Portugalią Mbappe został zmieniony w przerwie dogrywki. Okazuje się, że napastnik Realu Madryt zmagał się z bólem pleców, który uniemożliwiał mu normalną grę. Francuzi obawiali się, że z powodu zdrowotnych dolegliwości Mbappe nie zagra w półfinale Euro 2024 z Hiszpanią.

Wszelkie wątpliwości rozwiał jednak selekcjoner Didier Deschamps. Szkoleniowiec zdradził, że Mbappe - pomimo problemów - zagra od pierwszej minuty.

- Zrobiliśmy wszystko, by wyzdrowiał. Jestem przekonany, że jest w pełni sił i zagra od początku. Jego problemy dotyczyły wszystkiego, co działo się wcześniej. Problemów z plecami, urazu nosa. Musi to przetrawić. Zrobi wszystko, żeby było jak najlepiej - powiedział selekcjoner reprezentacji Francji, a cytuje go Interia.

Półfinałowy mecz mistrzostw Europy pomiędzy Francją i Hiszpanią rozegrany zostanie we wtorek 9 lipca w Monachium. Początek spotkania o godzinie 21:00.