Jagiellonia ogłosiła kolejne wzmocnienie. Następca Wdowika już w klubie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Cucco Ricucchi / Joao Moutinho
Getty Images / Cucco Ricucchi / Joao Moutinho
zdjęcie autora artykułu

Jagiellonia Białystok nie przerywa maratonu wzmocnień. Teraz do zespołu mistrza Polski trafił portugalski obrońca, Joao Moutinho.

Mistrzostwo Polski zdobyte przez Jagiellonię Białystok sprawiło, że wielu jej piłkarzy wypromowało się, a jeden z nich już trafił do mocniejszej ligi. Niedawno ogłoszono przenosiny Bartłomieja Wdowika do portugalskiej Bragi, więc konieczne było sprowadzenie nowego lewego obrońcy.

Portugalski ślad zostaje jednak żywy, bo to właśnie zawodnik z tego kraju zastąpił sprzedanego na Półwysep Iberyjski Wdowika. Poszukiwania trochę potrwały, ale ostatecznie w stolicy Podlasia pojawił się defensor. Jaga oficjalnie ogłosiła sprowadzenie Joao Moutinho.

26-latek trafił do mistrza kraju na zasadzie rocznego wypożyczenia z włoskiej Spezii Calcio. Klub ze wschodu Polski poinformował, że w umowie pomiędzy obiema ekipami pojawiła się opcja wykupu po zakończeniu obecnego sezonu.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro": przedwczesny finał? "Poziom emocji był najwyższy"

Portugalczyk, który dużą część swojej kariery spędził w Major League Soccer, będzie występował w koszulce z numerem 44. Piłkarz po podpisaniu kontraktu, w rozmowie z mediami klubowymi Jagiellonii przyznał, że ten transfer polecał mu wychowanek ekipy z Podlasia.

- Grałem między innymi z Bartkiem Drągowskim, który mówił mi dużo dobrego o klubie i mieście - przyznał 26-letni obrońca. Zaznaczył też, że przenosiny do Jagiellonii polecał mu też jej obecny zawodnik Aurelien Nguiamba, z którym również spotkał się w Spezii.

Czytaj też: Nadal dla WP: Tego oczekuję od "Lewego" Mistrzostwo mimo gry w "10"?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty