Triumfalny marsz Hiszpanii, rekord pobity

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANNA SZILAGYI / Na zdjęciu: Hiszpania jest pierwszym zespołem w historii, który wygrał sześć meczów w finałach mistrzostw Europy
PAP/EPA / ANNA SZILAGYI / Na zdjęciu: Hiszpania jest pierwszym zespołem w historii, który wygrał sześć meczów w finałach mistrzostw Europy
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Francję 2:1 i awansowała do finału mistrzostw Europy. La Roja jest pierwszą w historii drużyną, który wygrała sześć meczów na tym turnieju.

W tym artykule dowiesz się o:

Zaczęło się od gola dla Francji, zanosiło się na niespodziankę, ale później Hiszpanie nie pozostawili złudzeń "Trójkolorowym". Fenomenalnego gola na 1:1 strzelił Lamine Yamal, po chwili bramkę dołożył Dani Olmo i sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Mimo ambitnej postawy i kilku szans Francuzi nie potrafili odwrócić losów rywalizacji i mogą udać się w drogę powrotną do swojego kraju.

Tymczasem Hiszpania wygrała szósty mecz na Euro 2024. Przez fazę grupową przeszła jak burza, później ograła Gruzję w 1/8 finału, w ćwierćfinale poradziła sobie z Niemcami po dogrywce, a teraz przyszło zwycięstwo z Francją, dzięki czemu zespół Luisa de la Fuente uzyskał bilet do wielkiego finału.

Hiszpania stała się też pierwszym w historii zespołem, który był w stanie wygrać sześć spotkań podczas jednego turnieju.

Oczywiście bierzemy pod uwagę wyłącznie mecze, które kończyły się po 90 lub 120 minutach. Rozstrzygnięcie po konkursie rzutów karnych formalnie uznawane jest jako remis.

Jak dotąd rekord zwycięstw wynosił pięć i należał do czterech ekip. Francja w latach 1984, 2000 i 2016, Hiszpania w 2008 roku, Włochy w 2020 roku i Anglia również w 2020 roku. Hiszpania jest pierwszym zespołem, który wygrał sześć meczów w finałach mistrzostw Europy.

I na tym historia nie musi się zakończyć. Hiszpania jest już w finale, gdzie zagra z Anglią lub Holandią. Niezależnie od rozstrzygnięcia tego meczu La Roja i tak będzie faworytem.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro": Zmierzch Cristiano Ronaldo? Eksperci bez wątpliwości

CZYTAJ TAKŻE: Mecz tylko się zaczął, a on już przeszedł do historii. Pobił rekord Pele Kolejny rekord! Yamal jest niesamowity

Źródło artykułu: WP SportoweFakty