Boniek skomentował awans Anglików. Króciutko

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Brendan Moran/Sportsfile via Getty Images/ Crystal Pix/MB Media/Getty Images / Na dużym zdjęciu Zbigniew Boniek, na małym reprezentancji Anglii

Zbigniew Boniek nie krył radości z faktu, że reprezentacja Anglii ograła Holandię w 1/2 finału Euro 2024. Były prezes PZPN tuż po meczu w swoich mediach społecznościowych przytoczył popularne na Wyspach Brytyjskich hasło.

Reprezentacja Anglii w środę pokonała 2:1 Holandię i awansowała do finału Euro 2024. W mecz lepiej weszli piłkarze Oranje, którzy za sprawą strzału z dystansu Xaviego Simonsa objęli prowadzenie w 7. minucie gry. Podopieczni Gareth Southgate wyrównali w 18. minucie, gdy Harry Kane wykorzystał rzut karny.

Anglicy decydujący cios zadali w samej końcówce meczu. Bohaterami zostali piłkarze, którzy niespełna 10 minut wcześniej pojawili się na boisku. Cole Palmer zagrał prostopadłe podanie do ustawionego w polu karnym Olliego Watkinsa, a napastnik Aston Villi płaskim strzałem oddanym niemal równo z upływem regulaminowego czasu gry zdobył bramkę na 2:1.

Awans reprezentacji Anglii odbił się dużym echem w Polsce. Zareagował na niego również Zbigniew Boniek, który na swoim koncie w serwisie X przytoczył hasło chętnie stosowane przez tamtejsze media.

"It’s coming home" - napisał, dodając kilka emotikon wskazujących na zadowolenie z awansu "Synów Albionu". Tłumacząc na język polski - "wraca do domu".

Przywołane przez niego powiedzenie cieszy się dużą popularnością w angielskich mediach. Wielka Brytania uważana jest bowiem za ojczyznę futbolu. Reprezentacja Anglii na międzynarodowy triumf czeka jednak od 1966, kiedy to na własnej ziemi sięgnęła po mistrzostwo świata.

Hasło "It's coming home" było bardzo popularne w Anglii podczas Euro 2021. Turniej ten był rozgrywany niemal na całym kontynencie, a finałowy mecz odbywał się na Wembley. "Synowie Albionu" przed własna publicznością zagrali o tytuł z Włochami, ale ostatecznie przegrali po rzutach karnych.

Przypomnijmy, że Zbigniew Boniek w niedawnej rozmowie z Romanem Kołtoniem na kanale "Prawda futbolu" mówił, że liczy na finał Anglia - Francja (Więcej: TUTAJ). Zamiast z "Trójkolorowymi" podopieczni Garetha Southgate'a zagrają jednak z Hiszpanami. La Furia Roja we wtorek wyeliminowała Francję, wygrywając 2:1.