Reprezentant Polski wyróżniony. Kibice wybrali go najlepszym zawodnikiem sezonu

WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki

Jakub Piotrowski ma za sobą bardzo udany sezon. Jego dobrą formę doceniał Michał Probierz. Nie umknęła ona także uwadze kibiców Ludogorca Razgrad.

Środkowy pomocnik rozegrał w poprzednim sezonie klubowym 51 meczów, w których zdobył 17 bramek i zaliczył sześć asyst. To imponujący dorobek zważywszy na pozycję, na której występuje Jakub Piotrowski.

Z formy piłkarza reprezentacji Polski zadowoleni byli kibice Ludogorca Razgrad, którzy wybrali go najlepszym piłkarzem klubu w minionych rozgrywkach. Zawodnik otrzymał z tej okazji pamiątkową statuetkę, którą wręczono mu przed towarzyskim meczem z Dinamem Batumi.

Piotrowski był ważnym zawodnikiem dla Michała Probierza. Selekcjoner odważnie postawił na niego zwłaszcza w meczach barażowych o awans na Euro 2024. Pomocnik odpłacił mu się dobrą grą, a w spotkaniu z Estonią (5:1) zdobył bramkę i zanotował asystę.

Nieco mniej udane w jego wykonaniu były mistrzostwa Europy. W rywalizacji z Holandią (1:2) rozegrał 12 minut, w potyczce z Austrią (1:3) opuścił boisko już w przerwie, a w meczu z Francją (1:1) w ogóle nie pojawił się na murawie.

Kontrakt Piotrowskiego z obecnym pracodawcą obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. Pod koniec kwietnia media łączyły Polaka z transferem do Bundesligi, ale obecnie temat ucichł.