Debiut Jose Mourinho. Polak dał o sobie znać

PAP/EPA / Peter Klauzner / Jose Mourinho przed meczem FC Lugano z Fenerbahce

Pozytywne rozpoczęcie kadencji Jose Mourinho w Fenerbahce Stambuł. Nowa drużyna Portugalczyka wygrała 4:3 z FC Lugano w eliminacjach Ligi Mistrzów, a przy jednym z goli asystował Sebastian Szymański.

Po okresie przygotowań Jose Mourinho zadebiutował w oficjalnym meczu Fenerbahce Stambuł. Przeciwnikiem zespołu Portugalczyka było FC Lugano, a w podstawowym składzie nie zabrakło Sebastiana Szymańskiego. Co prawda Fenerbahce straciło gola już w 4. minucie, ale dalsza część meczu należała do gości. Głównie dzięki Edinowi Dzeko zwyciężyli w Szwajcarii 4:3. Bośniak popisał się hat-trickiem, a przy jednym z jego goli asystował reprezentant Polski.

Także Adam Buksa znalazł się w jedenastce swojego zespołu. Napastnik reprezentacji Polski dołączył latem do FC Midtjylland, a duński zespół wystartował w eliminacjach Ligi Mistrzów w Andorze. Po wyjazdowej wygranej 3:0 FC Midtjylland jest praktycznie pewniakiem do awansu. Adam Buksa rywalizował z zawodnikami FC Santa Coloma do przerwy, w której zmienił go Edward Chilufya.

W Lublinie doszło do starcia Dynama Kijów z Partizanem Belgrad. Formalni gospodarze mocno nakręcali się na ten pojedynek z powodów kibicowsko-politycznych i pokonali Partizana 6:2. Co prawda wicemistrz Serbii objął prowadzenie, ale stracił koncentrację w sześciu minutach poprzedzających przerwę. W nich Dynamo zmieniło wynik na 3:1. Druga połowa to powtórka wyniku i zespół z Kijowa nie powinien mieć problemu z wyeliminowaniem przeciwnika.

Rewanże we wszystkich parach za tydzień.