Kanonada w Betclic I lidze. Piękny gol na deser

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: radość piłkarzy Odry Opole
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: radość piłkarzy Odry Opole

Odra Opole zniszczyła Pogoń Siedlce 4:1 w meczu Betclic I ligi. Najskuteczniejszy na boisku był Dawid Wolny, ale najpiękniejszego gola zdobył Adrian Purzycki.

W tym artykule dowiesz się o:

Niedzielne granie w Betclic I lidze rozpoczęło się w Opolu. Doświadczony pierwszoligowiec powalczył po raz drugi w sezonie na własnym stadionie. Inauguracja nie wyszła opolanom, którzy ponieśli porażkę 0:2 z Ruchem Chorzów. Także beniaminek nie zapunktował tydzień temu, ponieważ w pierwszym meczu po awansie przegrał 1:2 z Chrobrym Głogów.

Odra nie potrzebowała dużo czasu na strzelenie pierwszego gola w meczu. Konkretnie mniej niż dwóch minut. Po dalekim wrzucie z autu siedlczanie wybijali piłkę tak niezdarnie, że niebawem wróciła ona ponownie w pole karne Pogoni. Tam najsprytniej zachował się Dawid Wolny i pokonał z bliska Mateusza Pruchniewskiego.

Gospodarze nie zaspokoili apetytu i w 20. minucie dołożyli gola na 2:0. Adrian Łyszczarz oddał całą serię strzałów, aż po dwóch zablokowanych, nadszedł ten skuteczny. Wynik utrzymał się do przerwy, choć siedlczanie mieli dwie okazje do jego poprawienia i odnowienia wiary w zapunktowanie.

Już po przerwie rozpędzeni piłkarze z Opola potwierdzili wyższość nad przeciwnikami. Najskuteczniejszym piłkarzem meczu był Dawid Wolny, który skompletował dublet w 53. minucie. Główkował on do siatki po dośrodkowaniu aktywnego Adriana Łyszczarza. Mało? Mało i w 76. minucie Adrian Purzycki dołożył gola na 4:0. Przepięknego, ponieważ oddał perfekcyjne uderzenie z okolicy narożnika pola karnego. Piłka nabrała zachwycającej paraboli i odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką przed wylądowaniem w bramce.

Pogoń przypudrowała wynik dopiero w doliczonym czasie. W nim Cezary Demianiuk strzelił na 1:4 z rzutu karnego przyznanego za faul Piotra Żemły na Jakubie Lutostańskim. Siedlczanie jednak ponownie zebrali się zdecydowanie za późno do pościgu.

Odra Opole - Pogoń Siedlce 4:1 (2:0) 1:0 - Dawid Wolny 2' 2:0 - Adrian Łyszczarz 20' 3:0 - Dawid Wolny 53' 4:0 - Adrian Purzycki 76' 4:1 - Cezary Demianiuk (k.) 90'

Odra: Artur Haluch - Jakub Bartosz, Piotr Żemło, Jiri Piroch, Jakub Szrek, Szymon Mida (64' Oskar Zawada), Rafał Niziołek (65' Jordan Dominguez), Adrian Purzycki, Adrian Łyszczarz (83' Michał Osipiak), Maksymilian Banaszewski (83' Edvin Muratović), Dawid Wolny (71' Konrad Nowak)

Pogoń: Mateusz Pruchniewski - Cassio, Dawid Burka (32' Oskar Krzyżak), Jakub Okusami, Daniel Pik (61' Titas Milasius), Jakub Sinior (72' Miłosz Drąg), Lukas Hrnciar, Ołeksij Zinkewycz (46' Jakub Lutostański), Damian Szuprytowski (61' Piotr Pyrdoł), Krystian Miś, Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Szrek, Wolny, Dominguez (Odra) oraz Burka, Pyrdoł (Pogoń)

Sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice)

Tabela Betclic I ligi:

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: Pogoń Szczecin podjęła decyzję w sprawie bramkarza Czytaj także: Był jedną nogą w Ekstraklasie, celuje w awans. "Żona jest z Kenii i wierzy w przeznaczenie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty