Sebastian Szymański postawił pieczątkę na awansie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fenerbahce / Twitter / Na zdjęciu: Sebastian Szymański
Materiały prasowe / Fenerbahce / Twitter / Na zdjęciu: Sebastian Szymański

Fenerbahce Stambuł zagra w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Podopieczni Jose Mourinho dwukrotnie pokonali FC Lugano. Na własnym stadionie dzięki strzałowi Sebastiana Szymańskiego, który ustalił wynik na 2:1 w doliczonym czasie.

Pierwszy mecz Fenerbahce z FC Lugano był jednocześnie pierwszym występem zespołu ze Stambułu pod wodzą trenera Jose Mourinho. Na boisku działo się dużo, a wygrana 4:3 w Szwajcarii mocno przybliżyła Fenerbahce do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Także w drugim spotkaniu piłkarze Jose Mourinho byli lepsi niż rywale ze Szwajcarii, chociaż odniesienie zwycięstwa nie było prostym zadaniem. Od 7. do 59. minuty prowadziło FC Lugano i gdyby ten wynik utrzymał się do końca spotkania, to sędzia Robert Jones musiałby zarządzić dogrywkę. Gospodarze popisali się jednak dobrym finiszem. Do remisu 1:1 doprowadził Edin Dzeko, a gola na 2:1 w doliczonym czasie zdobył Sebastian Szymański.

Dla reprezentanta Polski gol zdobyty we wtorek był pierwszym w sezonie. Tydzień wcześniej asystował przy jednej z bramek dla Fenerbahce.

Karabach Agdam nie miał problemu z wyeliminowaniem Lincoln Red Imps. Już do rewanżu w Azerbejdżanie przystąpił z dwoma golami zaliczki, a po 45 minutach drugiego spotkania prowadził dodatkowo 3:0 dzięki hat-trickowi Juninho. Sprawa awansu była w tych okolicznościach rozstrzygnięta. Rewanż zakończył się ostatecznie wynikiem 5:0 dla Karabachu.

We wtorek awansowali już także APOEL i Sparta Praga.

II runda eliminacji Ligi Mistrzów:

Fenerbahce Stambuł - FC Lugano 2:1 (0:1) 0:1 - Mohamed Belhadj Mahmoud 7' 1:1 - Edin Dzeko 59' 2:1 - Sebastian Szymański 90'

Pierwszy mecz: 4:3. Awans: Fenerbahce Stambuł

Karabach Agdam - Lincoln Red Imps 5:0 (3:0) 1:0 - Juninho 17' 2:0 - Juninho 31' 3:0 - Juninho 44' 4:0 - Yassine Benzia 66' 5:0 - Leandro Andrade 72'

Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Karabach Agdam

CS Petrocub - APOEL 1:1 (0:0) 1:0 - Sergiu Platica 60' 1:1 - Marquinhos 65'

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: APOEL

Sparta Praga - Shamrock Rovers 4:2 (2:1) 1:0 - Victor Olatunji 29'  1:1 - Aaron Greene 32' 2:1 - Mathias Ross 41' 2:2 - Aaron Greene 47' 3:2 - Asger Sorensen 48' 4:2 - Indrit Tuci 71'

Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Sparta Praga

New Saints FC - Ferencvarosi TC 1:2 (0:1) 0:1 - Kristoffer Zachariassen 43' 0:2 - Philippe Rommens (k.) 62' 1:2 - Joshua Daniels 90'

Pierwszy mecz: 0:5. Awans: Ferencvarosi TC

Slovan Bratysława - NK Celje 5:0 (2:0) 1:0 - Marko Tolić 17' 2:0 - David Strelec 30' 3:0 - Robert Mak 60' 4:0 - David Strelec 72' 5:0 - Tigran Barsegjan 75'

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Slovan Bratysława

KI Klaksvik - Malmoe FF 3:2 (1:1) 1:0 - Alexander Bertsson 2' 1:1 - Hugo Bolin 13' 1:2 - Anders Christiansen (k.) 59' 2:2 - Arni Frederiksberg 65' 3:2 - Arni Frederiksberg 90'

Pierwszy mecz: 1:4. Awans: Malmoe FF

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty