Fatalny początek Śląska. Wpis Wojciecha Kowalczyka już niesie się po sieci

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Piłkarze podczas meczu FC Sankt Gallen - Śląsk Wrocław.

Śląsk Wrocław fatalnie rozpoczął mecz z FC Sankt Gallen. Polski zespół stracił bramkę już na początku spotkania. Do tej sytuacji w mediach społecznościowych nawiązał Wojciech Kowalczyk.

Wyjazdowe spotkanie w Lidze Konferencji Europy nie mogło się gorzej rozpocząć dla Śląska Wrocław. Podopieczni Jacka Magiery przegrywali już po pięciu minutach rywalizacji. Rafała Leszczyńskiego pokonał z bliskiej odległości Chadrac Akolo.

Tę sytuację postanowił żartobliwie skomentować Wojciech Kowalczyk na platformie X. Były reprezentant Polski napisał: "Śląsk zaczął jak siatkarze. Może też odwrócą". Na końcu wpisu nie zabrakło uśmiechniętych emotikonów.

Kowalczyk nawiązał tym samym do siatkarskiego meczu Polski ze Stanami Zjednoczonymi na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Biało-Czerwoni przegrywali w setach 1:2 i w fantastyczny sposób odwrócili losy spotkania wygrywając 3:2. Polscy siatkarze dzięki temu zwycięstwu zameldowali się w finale.

Sytuacja Śląska jeszcze bardziej skomplikowała się w 41. minucie zmagań. Wówczas bramkę dla FC Sankt Gallen zdobył Willem Geubbels. Zespoły schodziły na przerwę przy bezpiecznym prowadzeniu gospodarzy.

W poprzedniej rundzie wrocławianie wyeliminowali Rigę FC (0:1, 3:1).

Czytaj także: Kolejny bonus dla Śląska Wrocław? Okrągła suma stawką w III rundzie Balda reaguje na doniesienia ws. Klimali. "Takiego zapisu w kontrakcie nie ma"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty