Legia Warszawa pokonała Broendby IF. Sprawdź, kiedy odbędzie się rewanż

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Legia Warszawa
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Legia Warszawa

Legia Warszawa pokonała Broendby 3:2 w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Spotkanie rewanżowe odbędzie się już w przyszłym tygodniu.

Po pierwszej połowie czwartkowej potyczki Broendby IF prowadziło z Legią Warszawa 2:1. Bramkę dla Wojskowych zdobył Tomas Pekhart. Czech trafił do siatki po precyzyjnym podaniu Bartosza Kapustki.

W drugiej odsłonie tempo gry zdecydowanie spadło. Polska drużyna zdołała wyrównać w 71. minucie. Po dwójkowej akcji Blaza Kramera z Luquinhasem do siatki trafił Brazylijczyk. Kilkanaście minut później cios decydujący o zwycięstwie Wojskowych zadał Ryoya Morishita.

Mecz rewanżowy odbędzie się w czwartek 15 sierpnia w Warszawie. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00. Zwycięzca tego dwumeczu awansuje do ostatniej już rundy kwalifikacyjnej.

Na tym etapie rozgrywek potencjalnym rywalem Legii będzie lepszy z pary FC Auda Kekava (Łotwa) - FC Drita (Kosowo). Wygrana w IV rundzie zapewnia grę w fazie ligowej Ligi Konferencji Europy.

Drugi mecz III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy: Legia Warszawa - Broendby IF - 15 sierpnia godz. 18:00

Źródło artykułu: WP SportoweFakty