Bruk-Bet Termalica Nieciecza ani myśli hamować w Betclic I lidze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Bruk-Bet Termalica Nieciecza / Na zdjęciu: Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Niedziela dla gości w Betclic I lidze. Zwyciężali piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, Wisły Płock oraz Stali Rzeszów. Pomarańczowi okopują się na prowadzeniu w walce o awans do PKO Ekstraklasy.

Czwarty mecz w sezonie i czwarte zwycięstwo Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Drużyna Marcina Brosza straciła pierwszego gola w rozgrywkach, co nie przeszkodziło jej w pokonaniu 2:1 Pogoni Siedlce. Wszystkie gole padły przed przerwą, a za ustalenie wyniku odpowiadał w doliczonym czasie Maciej Ambrosiewicz, który perfekcyjnie przymierzył zza pola karnego. Słonie okopują się na pierwszym miejscu w tabeli.

Wisła Płock okazała się lepsza 2:1 na stadionie Odry Opole. Wszystkie gole w tym meczu padły w ciągu 18 minut, a pierwszy gwizdek Piotra Lasyka, jako sygnał do ataku, potraktował przede wszystkim Jime. Na dwa gole Hiszpana gospodarze odpowiedzieli tylko jednym Edvina Muratovicia. Czasu na ewentualne wyrównanie pozostało dużo, ale Odra zatrzymała się w połowie pościgu. Wisła wygrała w trzecim meczu z rzędu i przesunęła się na trzecie miejsce w tabeli.

We wszystkich niedzielnych meczach Betclic I ligi zwyciężali goście. Najwięcej goli padło w Kołobrzegu, w którym Stal Rzeszów pokonała 3:1 Kotwicę. W pierwszej połowie piłkarze Marka Zuba dali beniaminkowi lekcję skuteczności. Kotwica ruszyła do odrabiania strat, jednak zdobyła tylko jednego gola, a dwoma innymi strzałami trafiła w słupki. W efekcie poniosła pierwszą porażkę w rozgrywkach.

4. kolejka Betclic I ligi:

Pogoń Siedlce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (1:2) 0:1 - Andrzej Trubeha 28' 1:1 - Cezary Demianiuk 45' 1:2 - Maciej Ambrosiewicz 45'

Odra Opole - Wisła Płock 1:2 (1:2) 0:1 - Jime 6' 0:2 - Jime 16' 1:2 - Edvin Muratović 18'

Kotwica Kołobrzeg - Stal Rzeszów 1:3 (0:2) 0:1 - Andreja Prokić 7' 0:2 - Tomasz Wełna (sam.) 21' 1:2 - Łukasz Kosakiewicz 47' 1:3 - Szymon Łyczko 90'

Tabela Betclic I ligi:

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: Pogoń Szczecin podjęła decyzję w sprawie bramkarza Czytaj także: Był jedną nogą w Ekstraklasie, celuje w awans. "Żona jest z Kenii i wierzy w przeznaczenie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty