FC Barcelona rozbita przed startem sezonu! Bezbarwny występ Roberta Lewandowskiego

PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z prawej) i Ismail Jakobs (z lewej)

FC Barcelona ma o czym myśleć przed sobotnią inauguracją La Liga z Valencia CF. W poniedziałek drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka poległa w meczu o Puchar Gampera z AS Monaco (0:3), a Robert Lewandowski w zasadzie był niewidoczny.

Puchar Gampera miał być dla Barcelony i Monaco ostatnim sprawdzianem przed startującymi w najbliższy weekend rozgrywkami La Liga oraz Ligue 1.

Podopieczni Hansiego Flicka od samego początku rywalizacji nie zachwycali, a wobec tego zasadzie niewidoczny był Robert Lewandowski.

Więcej z gry w pierwszej połowie konfrontacji mieli monakijczycy, którzy lepiej operowali piłką i dłużej się przy niej utrzymywali. Jednakże Denis Zakaria oraz spółka przed przerwą nie byli w stanie trafić do siatki.

To się zmieniło chwilę po zmianie stron. Najpierw błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Lamine Camara. Natomiast niespełna siedem minut później prostopadłe podanie od Takumiego Minamino na bramkę zamienił Breel Embolo.

Przegrywająca 0:2 Barcelona musiała w końcu ruszyć do ataku, zaś trener Flick dokonał kilku zmian (w tym w 68. minucie bezproduktywnego Lewandowskiego zmienił Lamine Yamal).

I zaraz po wejściu na boisko Yamal mógł, a w zasadzie powinien mieć asystę na swoim koncie, ale jego bardzo dobrego podania na gola nie wykorzystał Pau Victor. Po kilku minutach sam Yamal próbował szczęścia, jednak też nie zdołał pokonać Philippa Kohna.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach w samej końcówce meczu, w której wynik na 3:0 dla AS Monaco strzałem tuż przy słupku ustalił rezerwowy Christian Mawissa Elebi.