Trudne otwarcie sezonu dla Paris Saint-Germain. Wynik zakłamuje rzeczywistość

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Paris Saint-Germain / Piłkarze Paris Saint-Germain w rundzie jesiennej w 2024 roku

Desant zmienników Luisa Enrique uratował Paris Saint-Germain przed wpadką na inaugurację sezonu w Ligue 1. Wprowadzeni z ławki rezerwowych zawodnicy zapewnili faworytowi zwycięstwo 4:1 w meczu, w którym aż do 85. minuty był remis.

W tym artykule dowiesz się o:

W poprzednim sezonie piłkarze Paris Saint-Germain cieszyli się z trzeciego z rzędu i 12. w historii mistrzostwa Francji. Tyle tytułów wystarczy klubowi z Paryża do zajmowania pierwszego miejsca w klasyfikacji medalowej mistrzostw Francji przed AS Saint-Etienne oraz Olympique Marsylia. PSG ustanowiło dotychczasowy rekord w ciągu 51 sezonów spędzonych w Ligue 1 - to dopiero 14. wynik w lidze.

Wygrana zespołu ze stolicy Francji była zdecydowana, został mistrzem przed AS Monaco i Stade Brestois. Następnie kibice w Paryżu musieli pogodzić się z odejściem największej gwiazdy zespołu Kyliana Mbappe, który przeniósł się latem do Realu Madryt. Trener Luis Enrique musi radzić sobie bez sześciokrotnego króla strzelców ligi francuskiej w kadrze.

Pierwszy w sezonie gwizdek Willy'ego Delajoda zabrzmiał w Hawrze. Przeciwnikiem mistrza Francji był drugoroczniak w elicie. W poprzednim sezonie Le Havre był na 15. miejscu - najniższym bezpiecznym w tabeli. Beniaminek utrzymał się w elicie i liczy na lepszy wynik w kolejnych rozgrywkach. Akurat na inaugurację Le Havre stanął przed trudnym zadaniem, ponieważ z PSG nie zwyciężył od 1999 roku.

PSG potrzebowało niespełna trzech minut w meczu i w sezonie do zdobycia gola na 1:0. Kang-in Lee zakończył eleganckim strzałem technicznym bramkarza Le Havre, a przedostatnim elementem żwawego kontrataku było podanie Goncalo Ramosa.

Gospodarze już w pierwszej połowie mieli szansę na wyrównanie, ale gol Abdoulaye'a Toure nie został uznany. Piłkarze Le Havre nie zwątpili w możliwość sprawienia niespodzianki. W 48. minucie Gautier Lloris strzelił na 1:1 na zakończenie sprytnie rozegranego rzutu wolnego. Niewiele później było nawet trzecie lądowanie piłki w bramce PSG, ale Josue Casimir był na spalonym.

Drużyna z Paryża próbowała odzyskać prowadzenie aż do 85. minuty. W niej akcję na miarę gola na 2:1 strzelił zmiennik Ousmane Dembele głową po dośrodkowaniu Lucasa Beraldo. Także dubler Bradley Barcola dołożył gola na 3:1 w 87. minucie i w ten sposób pozbawił gospodarzy nadziei na sprawienie niespodzianki. Jakby nieszczęść Le Havre było mało, to Randal Kolo Muani dołożył bramkę z rzutu karnego na 4:1 w 89. minucie.

Drugim przeciwnikiem Le Havre w sezonie Ligue 1 będzie Saint-Etienne, a PSG zagra na własnym stadionie z Montpellier HSC.

Le Havre AC - Paris Saint-Germain 1:4 (0:1) 0:1 - Kang-in Lee 3' 1:1 - Gautier Lloris 48' 1:2 - Ousmane Dembele 85' 1:3 - Bradley Barcola 87' 1:4 - Randal Kolo Muani (k.) 89'

Le Havre: Arthur Desmas - Loic Nego, Gautier Lloris, Etienne Youte Kinkoue, Christopher Operi - Abdoulaye Toure - Josue Casimir, Daler Kuzjajew, Yassine Kechta, Rassoul Ndiaye (75' Samuel Grandsir) - Antoine Joujou (75' Steve Ngoura)

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Willian Pacho, Lucas Beraldo, Yoram Zague (70' Marquinhos) - Warren Zaire-Emery, Vitinha, Lee Kang-in (70' Ousmane Dembele) - Marco Asensio (70' Bradley Barcola), Goncalo Ramos (20' Randal Kolo Muani), Ibrahim Mbaye (46' Joao Neves)

Żółte kartki: Youte Kinkoue, Joujou, Lloris (Le Havre)

Sędzia: Willy Delajod