Polak bohaterem St. Pauli! Doprowadził do dogrywki w Pucharze Niemiec [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Dźwigały
Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Dźwigały

Widok środkowego obrońcy zdobywającego kluczowego gola w 94. minucie nie jest częsty, zwłaszcza jeżeli ten gol jest cudownej urody. Takim bowiem popisał się Polak, Adam Dźwigała, w wygranym przez St. Pauli meczu pierwszej rundy Pucharu Niemiec (3:2).

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszej rundzie Pucharu Niemiec, FC St. Pauli trafiło na czwartoligowy FC Hallescher. I jak to już w zwyczaju rozgrywek pucharowych, ta - na papierze - łatwa przeprawa klubu z Hamburga okazała się być bardziej złożona.

Pierwszego gola zdobyli bowiem gospodarze, już w 11. minucie spotkania. Cyril Akono, wychowanek 1.FSV Mainz 05, wyprowadził czwartoligowca na prowadzenie. Zaraz po rozpoczęciu drugiej spotkania, wynik wyrównał napastnik St. Pauli, Johannes Eggestein.

Drużyna Hallescher się jednak nie poddawała. Po godzinie gry, po golu Mariusa Hauptmanna, na tablicy widniał już wynik 2:1. I tym razem wszystko wyglądało na to że będziemy świadkiem pierwszej sensacji w tegorocznej edycji Pucharu Niemiec.

I wtedy uderzył Polak, Adam Dźwigała, który na boisku pojawił się w 71. minucie spotkania. Środkowy obrońca idealnie znalazł się w polu karnym i wyrównał wynik spotkania wspaniałym wolejem z 11 metrów, wykańczając dośrodkowanie reprezentanta Estonii, Karola Metsa.

Polak swoim golem doprowadził do dogrywki, z której korzystnie wyszła jego drużyna. Na 10 minut przed końcem zwycięską bramką popisał się inny obrońca Lars Ritzka, który strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

Adam Dźwigała dołączył do drużyny St. Pauli w grudniu 2020 roku, po opuszczeniu portugalskiego Desportivo Aves pół roku wcześniej. Wychowanek Jagielloni Białystok dla drużyny z Hamburga wystąpił w 76 spotkaniach, zdobywając dwa gole i zaliczając dwie asysty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty