Nie tylko Lewandowski. Cala Barcelona zachwycona Ewą Pajor

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images / Na zdjęciu: Ewa Pajor
Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images / Na zdjęciu: Ewa Pajor

Ewa Pajor dała w sobotę (17.08) prawdziwy popis w towarzyskim meczu FC Barcelony z Montpellier. Polka zdobyła dwie bramki i zaliczyła dwie asysty. Jej występ wzbudził wielki entuzjazm w katalońskich mediach.

W tym artykule dowiesz się o:

W sobotni (17.08) wieczór uwaga hiszpańskich mediów sportowych skupiła się na Robercie Lewandowskim. Polak w wyjazdowym meczu Barcelony z Valencią zdobył dwie bramki, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 2:1 w pierwszym meczu nowego sezonu La Ligi.

Zanim Lewandowski pojawił się na boisku, show skradła Ewa Pajor. 27-letnia reprezentantka Polski zagrała w towarzyskim meczu Barcelony z Montpellier. Polka dwukrotnie wpisała się na listę strzelczyń, zdobywając bramki w 11. i 54. minucie gry. W drugiej połowie była też blisko skompletowania hat-tricka, jednak sędziowie dopatrzyli się spalonego Polki przy jej trzecim golu.

To jednak nie koniec popisów Pajor. Nasza napastniczka zanotowała też na swoim koncie dwie asysty. Ostatecznie FC Barcelono rozgromiła Montpellier aż 5:0.

Występ Polki spotkał się z gorącym przyjęciem w Hiszpanii. "Recital Ewy Pajor przeciwko Montpellier" -  tak swój artykuł tytułuje wiodący kataloński dziennik sportowy "Mundo Deportivo". Również "Sport" odnotowuje znakomite zawody 27-latki. "Pajor już dowodzi Barceloną" - ocenili redaktorzy gazety.

Przypomnijmy, że Pajor przeniosła się do Barcelony w czerwcu br. Polka ostatnie dziewięć lat spędziła w Wolfsburgu. Jej umowa z "Dumą Katalonii" obowiązuje do końca sezonu 2026/2027. Według hiszpańskich i niemieckich mediów kwota tego transferu wyniosła pół miliona euro. To rekord kobiecej Bundesligi.

W meczu z Montpellier na boisku pojawiła się też druga Polka grająca w Barcelonie. Po przerwie na placu gry zameldowała się Emilia Szymczak. 17-latka przed tym sezonem przeniosła się do "Dumy Katalonii" z Górnika Łęczna i będzie szlifować swoje umiejętności w słynnej La Masii.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty