Atalanta mocno postrzelała. Polak wszedł w katastrofalnej sytuacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Abbondanza Scuro Lezzi / Mecz Serie A: US Lecce - Atalanta BC
PAP/EPA / Abbondanza Scuro Lezzi / Mecz Serie A: US Lecce - Atalanta BC

Triumfator Ligi Europy zwyciężył 4:0 w pierwszym meczu sezonu w Serie A z US Lecce. Filip Marchwiński wszedł na boisko jako zmiennik w 76. minucie, kiedy konfrontacja była już rozstrzygnięta.

Atalanta BC wybrała się na południe Włoch kilka dni po wizycie w Warszawie. Zespołowi Gian Piero Gasperiniego nie udało się podnieść drugiego w 2024 roku europejskiego pucharu. Mocniejszy na PGE Narodowym był Real Madryt, który zwyciężył z Atalantą 2:0. Zespołowi z Bergamo udało się odpierać ataki Królewskich tylko w pierwszej połowie.

W Lecce pucharowicz nie mógł narzekać na brak skuteczności. Łupem strzeleckim podzielili się Marco Brescianini i Mateo Retegui. W obu połowach meczu padły po dwie bramki. Worek z nimi rozwiązał Marco Brescianini, a sprowadzony latem Mateo Retegui dorzucił gola na 2:0 "do szatni".

Mateo Retegui podwyższył wynik w 57. minucie miękkim strzałem z rzutu karnego w środek bramki, a Marco Brescianini dorównał mu dubletem w 66. minucie. Dostał podanie w szesnastkę od Mario Pasalicia i przebił się płaskim strzałem przez rozpaczliwie interweniujących zawodników Lecce.

Filip Marchwiński zadebiutował w Serie A w 76. minucie meczu z Atalantą, a był zmiennikiem Ylbera Ramadaniego. Były zawodnik Lecha Poznań wszedł w momencie, w którym sytuacja Lecce była już katastrofalna. W końcówce ani trochę nie poprawiła się, ani nie pogorszyła.

US Lecce - Atalanta BC 0:4 (0:2) 0:1 - Marco Brescianini 35' 0:2 - Mateo Retegui 45' 0:3 - Mateo Retegui (k.) 57' 0:4 - Marco Brescianini 66'

Lecce: Wladimiro Falcone - Valentin Gendrey, Kialonda Gaspar, Federico Baschirotto, Antonino Gallo - Ylber Ramadani (76' Filip Marchwiński), Balthazar Pierret (46' Lassana Coulibaly) - Tete Morente (46' Lameck Banda), Hamza Rafia (83' Medon Berisha), Patrick Dorgu - Nikola Krstović (69' Santiago Pierotti)

Atalanta: Juan Musso - Berat Djimsiti, Isak Hien, Marten De Roon - Davide Zappacosta (68' Ben Godfrey), Ederson, Mario Pasalić (90' Ibrahim Sulemana), Matteo Ruggeri - Marco Brescianini (90' Marco Pelestra), Charles De Ketelaere (69' Mitchel Bakker) - Mateo Retegui (83' Federico Cassa)

Żółte kartki: De Roon, Ederson (Atalanta)

Sędzia: Federico Dionisi