Medalistki solidnie postrzelały. GKS Katowice i Czarni Antrans Sosnowiec bez litości

Materiały prasowe / GIEKSA FOTO / Daniel Różański / Na zdjęciu: radość Anity Turkiewicz z GKS-u Katowice

Aż 26 bramek przyniosła druga kolejka Orlen Ekstraligi w sezonie 2024/2025. Piłkarki GKS-u Katowice zdobyły siedem, a Czarnych Antrans Sosnowiec sześć goli w swoim spotkaniu.

Ta seria spotkań rozpoczęła się w Łodzi, gdzie Grot SMS podejmował AP Orlen Gdańsk. Ekipa z Trójmiasta w 27. minucie objęła prowadzenie dzięki trafieniu Klaudii Fabovej. Tuż przed przerwą wyrównała pozyskana latem przez łódzką drużynę Kanadyjka Katie Lampen. Przyjezdne kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Julii Maskiewicz w 90. minucie, ale dowiozły ostatecznie remis do końca.

Litości dla beniaminka nie miały wicemistrzynie Polski. GKS Katowice rozbił u siebie Resovię 7:0. Kanonadę rozpoczęła Klaudia Słowińska w 10. minucie. Po kolejnych trzech na 2:0 podwyższyła Amelia Bińkowska. W 25. minucie gola dołożyła Anita Turkiewicz, w 39. - Gabriela Grzybowska, a w 42. - Marlena Hajduk. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy szóstą bramkę dla miejscowych zdobyła Klaudia Maciążka, a wynik starcia ustaliła w 52. minucie Grzybowska.

A drugi z beniaminków także doznał porażki. FC Skra Ladies Częstochowa przegrała w Olsztynie ze Stomilankami 2:3. Prowadzenie ekipie z Warmii w 14. minucie dała Bruna Marques, ale po 12 minutach wyrównała Justyna Matusiak. W 59. minucie rzut karny dla zespołu trenera Dariusza Maleszewskiego wykorzystała Marques, a w 77. ponownie do remisu doprowadziła Matusiak. Trzy punkty Stomilankom zapewniła w doliczonym czasie drugiej połowy Tabatha Santos Da Silva.

Wracając do strzeleckich popisów w tej kolejce wspomnijmy o Czarnych Antrans Sosnowiec, które rozgromiły na wyjeździe Rekord Bielsko-Biała 6:0. W pierwszej połowie zdobyły tylko jedna bramkę - do siatki trafiła Zofia Buszewska w doliczonym czasie. Lecz po czerwonej kartce dla Martyny Gąsiorek z drużyny gospodyń, przyjezdne zaczęły popis. Między 72. a 90. minutą Izabelę Sas pokonały Patrycja Sarapata, (dwukrotnie, w tym raz z karnego) Karlina Miksone, Krystyna Flis oraz Weronika Wójcik.

W Tczewie w starciu dwóch Pogoni lepsza okazała się ta ze Szczecina po hat-tricku Natalii Oleszkiewicz. Najlepsza strzelczyni drużyny z Pomorza Zachodniego cieszyła się z goli w 65., 82. i 88. minucie gry.

Na zakończenie drugiej kolejki przy sztucznym oświetleniu w niedzielny wieczór Górnik Łęczna przegrał u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:2. Przed przerwą gole nie padły, ale trzy minuty po wznowieniu gry piłkarki Piotra Jagieły wyszły na prowadzenie dzięki bramce Karoliny Gec. W 68. minucie do remisu doprowadziła Klaudia Lefeld, lecz w 81. minucie rzut karny dla WKS-u wykorzystała kapitan Joanna Wróblewska.