Liga Mistrzów: popis byłego gracza Legii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / FK Bodo/Glimt / Piłkarze FK Bodo/Glimt w rundzie jesiennej w 2024 roku

Wtorek w eliminacjach Ligi Mistrzów dla gospodarzy. Po pierwszych meczach bliżej awansu do prestiżowych rozgrywek są FK Bodo/Glimt, Dinamo Zagrzeb oraz Lille OSC.

We wtorek rozpoczęła się czwarta runda eliminacji Ligi Mistrzów. Lepsze w siedmiu dwumeczach kluby uzupełnią stawkę 36 uczestników fazy ligowej zreformowanego europejskiego pucharu.

W rywalizacji nie ma już Jagiellonii Białystok, która w trzeciej rundzie okazała się wyraźnie słabsza niż FK Bodo/Glimt. Zespół z Norwegii gra o drugi w historii awans do Ligi Mistrzów z Crveną Zvezdą Belgrad, której w ogóle nie było we wcześniejszych rundach.

Mistrz Serbii narzekał na warunki zastane w Norwegii, czyli kapryśną pogodę i sztuczne boisko. Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak problemu zawodników Zvezdy z aklimatyzacją, ponieważ zakończyła się wynikiem 0:0. W drugiej połowie FK Bodo/Glimt podkręciło tempo i już zdobyło gole. Odin Luras Bjortuft główkował pod poprzeczkę po wrzutce Sondre Feta, a w 62. minucie Isak Maatta dokręcił piłkę na 2:0 technicznym strzałem.

Sytuacja Zvezdy zrobiła się nie do pozazdroszczenia. Ruszyła jednak odważnie do ataku i zdołała odpowiedzieć sytuacjami podbramkowymi. W 73. minucie Mirko Ivanić jeszcze nie pokonał strzałem z bliska bramkarza FK Bodo/Glimt, ale w 75. minucie już padła bramka na 1:2. Zdobył ją Ognjen Mimović i dodał pikanterii przed rewanżem w Belgradzie.

Mateusz Kochalski zobaczył z ławki rezerwowych mecz Karabachu Agdam na stadionie Maksimir. Przeciwnikiem zespołu z Azerbejdżanu było Dinamo Zagrzeb. Były bramkarz Stali Mielec chce iść śladem Jakuba Rzeźniczaka i zagrać w Lidze Mistrzów w barwach Karabachu, jednak nie zanosi się na to w obecnym sezonie.

Na razie podstawowym bramkarzem zespołu jest Fabijan Buntić i w 29. minucie jego pechowa interwencja pozwoliła zdobyć gola na 1:0 Marko Pjacy. Na drugiego gola trzeba było poczekać, ale cierpliwi kibice Dinama zostali nagrodzeni. W 75. minucie Sandro Kulenović opanował piłkę po podaniu Martina Baturiny i przymierzył. Były napastnik Legii Warszawa nie zatrzymał się i w 80. minucie dołożył gola na 3:0. Przewaga zespołu z Chorwacji jest zdecydowana.

W trzecim wtorkowym spotkaniu mierzyli się Lille OSC ze Slavią Praga. Drużyna z Francji rozpoczęła również poprzedni dwumecz z Fenerbahce u siebie, a zdobyta na własnym stadionie przewaga, pomogła w awansie. I tym razem Lille postarało się o zaliczkę i w 52. minucie Jonathan David strzelił na 1:0 przy bliższym słupku po pomysłowym podaniu Hakona Arnara Haraldssona. Jonathan David asystował dodatkowo przy bramce na 2:0 Edona Zhegrovy w 77. minucie.

IV runda eliminacji Ligi Mistrzów:

FK Bodo/Glimt - Crvena Zvezda Belgrad 2:1 (0:0) 1:0 - Odin Luras Bjortuft 52' 2:0 - Isak Maatta 62' 2:1 - Ognjen Mimović 75'

Dinamo Zagrzeb - Karabach Agdam 3:0 (1:0) 1:0 - Marko Pjaca 29' 2:0 - Sandro Kulenović 75' 3:0 - Sandro Kulenović 80'

Lille OSC - Slavia Praga 2:0 (0:0) 1:0 - Jonathan David 52' 2:0 - Edon Zhegrova 77'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty