El. Ligi Mistrzów: zobacz komplet wyników. Grali Polacy

PAP/EPA / Wojtek Jargiło / Mecz eliminacji Ligi Mistrzów: Dynamo Kijów - Red Bull Salzburg

Udana podróż Kamila Piątkowskiego do Polski. Jego Red Bull Salzburg zwyciężył 2:0 z Dynamem Kijów z czwartej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. FC Midtjylland, z Adamem Buksą w składzie, przystąpi bez zaliczki do rewanżu ze Slovanem Bratysława.

Adam Buksa rozpoczął w wyjściowym składzie mecz FC Midtjylland ze Slovanem Bratysława. Kadrowicz Michała Probierza gra o pierwszy awans do Ligi Mistrzów, a jego nowa drużyna nie powinna narzekać na efekty tegorocznych losowań.

Slovan nie zamierza jednak ułatwiać awansu przeciwnikowi z Danii, co udowodnił w środę w Herning. W pierwszej połowie miał szczęście, kiedy piłka odbiła się od jego poprzeczki, ale później pomógł temu szczęściu. W 59. minucie strzelił na 1:0, a Cesar Blackman pokonał bramkarza po dośrodkowaniu Tigrana Barsegjana. FC Midtjylland przestał marnować sytuacje podbramkowe w 79. minucie już po zejściu Adama Buksy. Jego zmiennik Edward Chilufya strzelił na 1:1.

Ciekawie zapowiadał się mecz w Lublinie. Grające w tym mieście jako gospodarz Dynamo Kijów eliminowało już w dobrym stylu Partizana Belgrad i Rangers FC. Tym razem Dynamo podjęło Red Bulla Salzburg, który we wcześniejszych sezonach był stałym uczestnikiem fazy grupowej Ligi Mistrzów. W podstawowym składzie Red Bulla zagrał Kamil Piątkowski i przyczynił się do zachowania czystego konta. Po przeciwnej stronie boiska padły z kolei dwa gole, dzięki którym Red Bull ma zaliczkę 2:0 przed rewanżem w Austrii.

Young Boys Berno zagrali bez kontuzjowanego Łukasza Łakomego, a w stolicy Szwajcarii stawił się Galatasaray z Lucasem Torreirą, Driesem Mertensem czy Mauro Icardim w składzie. Kluczowym zawodnikiem pierwszej połowy był Joel Monteiro, którego dublet pozwolił Young Boysom prowadzić 2:0.

Sytuacja Galaty stała się nie do pozazdroszczenia, ale obudziła się. Głównie dzięki zmiennikowi Michy'ego Batshuayiowi, którego dwa gole doprowadziły do remisu 2:2. Widowisko trzymało w napięciu i padła w nim jeszcze jedna bramka. Filip Ugrinić przymierzył z rzutu karnego na 3:2 dla zespołu ze Szwajcarii, więc gospodarze polecą do Stambułu z przewagą.

W środę zostały rozegrane cztery mecze eliminacji Ligi Mistrzów. W ostatnim z nich Malmoe FF mierzyło się ze Spartą Praga, która jest jedną z dwóch drużyn z Czech w czwartej rundzie. W 39. minucie Sparta zdobyła gola na 1:0. Strzelił Lukas Haraslin, a piłka zaskoczyła bramkarza po rykoszecie od Jensa Strygera Larsena. Były piłkarz Lechii Gdańsk stwarzał dużo problemów obronie ze Szwecji, ale to nie on, a Matej Rynes zdobył gola na 2:0 dla Sparty.