Mariusz Stępiński nie hamuje w Lidze Konferencji Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Omonia / Mariusz Stępiński w barwach Omonii
Instagram / Omonia / Mariusz Stępiński w barwach Omonii

Mariusz Stępiński z kolejnymi trafieniami w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Tym razem zdobył dwa gole w meczu z Zira FK. Zespół Polaka ma awans praktycznie w kieszeni po zwycięstwie 6:0 na własnym stadionie.

Omonia Nikozja może liczyć na skuteczność Mariusza Stępińskiego od początku udziału w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Były reprezentant Polski zdobył minimum gola we wszystkich dwumeczach. W pierwszym z nich Omonia eliminowała gruzińskie Torpedo Kutaisi, a w drugim była lepsza niż węgierski Fehervar FC.

W czwartek Mariusz Stępiński cieszył się po dwóch strzałach do bramki azerskiego Zira FK. Pierwszego gola zdobył w czasie doliczonym przed przerwą, a drugiego w 54. minucie. Oba trafienia były dość podobne - z pola karnego, po oderwaniu się od obrońców i po płaskich podaniach z bocznych sektorów.

Piłkarzom Omonii dopisywała skuteczność i odnieśli przekonujące zwycięstwo 6:0. Już w 13. minucie Amine Khammas oddał perfekcyjny strzał z rzutu wolnego, a w 34. minucie Willy Semedo zrehabilitował się za zmarnowanie niewiele wcześniej rzutu karnego.

Po dublecie Mariusza Stępińskiego padły jeszcze dwa gole i oba dla Omonii. W 60. minucie Ewandro przymierzył technicznym kopnięciem z kilkunastu metrów, a w 70. minucie Willy Semedo ustalił wynik na 6:0. Pozazdrościł on dubletu Mariuszowi Stępińskiemu i huknął pod poprzeczkę po podaniu z rzutu wolnego.

Polak był na boisku do 73. minuty, w której jego zmiennikiem był Andronikos Kakoullis.

Tak olbrzymia zaliczka praktycznie gwarantuje Omonii awans do fazy ligowej Ligi Konferencji Europy przed rewanżem w Azerbejdżanie.

IV runda eliminacji Ligi Konferencji Europy:

Omonia Nikozja - Zira FK 6:0 (3:0) 1:0 - Amine Khammas 13' 2:0 - Willy Semedo (k.) 34' 3:0 - Mariusz Stępiński 45' 4:0 - Mariusz Stępiński 54' 5:0 - Ewandro 60' 6:0 - Willy Semedo 70'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty