Znowu to samo. Dramatyczna końcówka w meczu Bayeru 04

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF / Florian Wirtz na raty wykorzystał rzut karny

Bundesliga znowu gra. Meczem Borussii M'Gladbach z mistrzem Bayerem 04 Leverkusen decydująca była jedenastka minuta doliczonego czasu. Goście wygrali spotkanie 3:2.

W poprzednim sezonie niespodziewanie mistrzostwo Niemiec zdobył Bayer 04. W historycznym dla siebie rozgrywkach drużyna z Leverkusen pogromcę znalazła tylko w finale Ligi Europy.

Nowe rozgrywki obrońca trofeum rozpoczął od zdobycia Superpucharu Niemiec. W 1. kolejce Bayer 04 rywalizował na wyjeździe z Borussią M'gladbach. Na premierowego gola w sezonie czekać trzeba było do 12. minuty, kiedy kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Granit Xhaka. Przed przerwą przyjezdni trafili po raz drugi, tym razem za sprawą Florian Wirtz

Do pracy wzięli miejscowi, którzy w 1. połowie zdobyli gola, ale po analizie VAR trafienie zostało anulowanie. Kontakt Borussia złapała w 59. minucie, kiedy gola w zamieszaniu zdobył Nico Elvedi. Na pięć minut przed końcem sprytnym strzałem z siedmiu metrów wyrównał Tim Kleindienst.

Decydujące słowo należało jednak do mistrza. W jedenastej minucie doliczonego czasu do rzutu karnego podszedł Florian Wirtz, bramkarz odbił jego strzał, ale wobec dobitki niewiele był w stanie zdziałać.

Borussia M'gladbach - Bayer 04 Leverkusen 2:3 (0:1) 0:1 - Granit Xhaka 12' 0:2 - Florian Wirtz 38' 1:2 - Nico Elvedi 59' 2:2 - Tim Kleindienst 85' 2:3 - Florian Wirtz 90+11'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty