Celta Vigo lepsza niż FC Barcelona

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/Salvador Sas / Celta początek sezonu może zaliczyć do udanych
PAP/EPA / PAP/EPA/Salvador Sas / Celta początek sezonu może zaliczyć do udanych

Rozpoczęła się 2. kolejka La Ligi. Drugiej porażki doznała Valencia. Po przegranej 1:2 u siebie z FC Barceloną, drużyna uległa w Vigo Celcie 1:3.

Po premierowej kolejce La Ligi na czele tabeli plasowały się trzy drużyny. W piątek na samodzielne prowadzenie wyszła Celta. Drużyna z Vigo dość niespodziewanie notuje świetny początek sezonu.

W piątek, na początek 2. serii, Celta podejmowała Valencię, która przed tygodniem u siebie przegrała 1:2 z FC Barceloną. To goście otworzyli wynik, kiedy w 14. minucie trafił Diego Lopez.

Celta wyrównała po dziewięciu minutach, a po kolejnych pięciu już prowadziła. Przed przerwą gospodarze powinno dołożyć trzecie trafienie, jednak Iago Aspas zmarnował "jedenastkę".

Wynik ustalił po godzinie gry Fran Beltran i Celta mogła się cieszyć z drugiego w sezonie zwycięstwa. W poprzednich rozgrywkach drużyna walczyła o utrzymanie, obecne zapowiadają się dużo lepiej.

2. kolejka La Ligi:

Celta Vigo - Valencia CF 3:1 (2:1) 0:1 - Diego Lopez 14' 1:1 - Oscar Mingueza 23' 2:1 - Iago Aspas 28' 3:1 - Fran Beltran 60'

Sevilla FC - Villarreal CF 1:2 (1:1) 0:1 - Arnaut Danjuma 2' 1:1 - Dodi Lukebakio 45+6' 1:2 - Ayoze Perez 90+5'