Manchester United padł w doliczonym czasie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Bruno Fernandes
WP SportoweFakty / Bruno Fernandes

W pierwszym sobotnim meczu 2. kolejki Premier League padły trzy gole. Decydująca dla losów potyczki Brighton z Manchesterem United była 95. minuta, kiedy na 2:1 trafili miejscowi.

To ma być ten sezon, w którym Manchester United nawiąże do lat chwały. Początek wyglądał obiecująco. Pierwsze schody zaczęły się już w 2. kolejce.

Czerwone Diabły gościły na boisku Brighton. Miejscowi w premierowej serii zaimponowali, wygrywając z Evertonem 3:0. Sobotni mecz także lepiej rozpoczął się dla drużyny Fabiana Hurzelera. W 32. Danny Welbeck otworzył wynik.

Goście szukali remisu i udało im się do po godzinie. Wówczas Amad Diallo po indywidualnej akcji wyrównał. Minęło dziesięć minut i Joshua Zirkzee trafił dla przyjezdnych po raz drugi. Tym razem jednak do pracy wziął się VAR i gol został anulowany. Powodem był spalony.

Wydawało się, że potyczka zakończy się podziałem punktów. Nic z tych rzeczy. W piątej minucie doliczonego czasu Joao Pedro doszedł do dośrodkowania i zapewnił Brighton kolejne trzy punkty.

Brighton and Hove Albion - Manchester United 2:1 (1:0) 1:0 - Danny Welbeck 32' 1:1 - Amad Diallo 60' 2:1 - Joao Pedro 90+5'