Lider La Ligi zatrzymany w dramatycznych okolicznościach

PAP/EPA / PAP/EPA/Manuel Bruque / Celta Vigo była o krok od kolejnych punktów

W La Lidze rozpoczęła się 3. kolejka. W meczu Villarrealu z Celtą Vigo padło siedem goli. Gospodarze wygrali po golu w doliczonym czasie.

W tym artykule dowiesz się o:

Dramatyczny przebieg miało pierwsze spotkanie 3. kolejki La Ligi. Sensacyjny lider Celta gościł na boisku niepokonanego Villarrealu. Od początku w potyczce sporo się działo. Do przerwy to zespół z Vigo prowadził 2:1.

Po zmianie stron działo się jeszcze więcej. Piłkarze Żółtej Łodzi Podwodnej po godzinie gry wyrównali, a po kolejnych czterech minutach po raz pierwszy wyszli na prowadzenie.

Celta to w nowym sezonie inny zespół niż do tej pory, kiedy drużyna walczyła o utrzymanie. Goście w 80. minucie trafili na 3:3 i chciała więcej. Podobniej jak Villarreal.

Do 2. połowy, jak to w La Lidze, sędziowie dołożyli sporo czasu. W ósmej dodatkowej minucie arbiter po analizie VAR podyktował "jedenastkę" dla Villarrealu, którą na raty wykorzystał Dani Parejo. Na odpowiedź Celta nie miała już czasu.

Gospodarze po wygranej wskoczyli na 1. miejsce w Primera Division z dorobkiem siedmiu punktów.

Villarreal CF - Celta Vigo 4:3 (1:2)
0:1 - Iglesias 12'
1:1 - Cardona 26'
1:2 - Mingueza 31'
2:2 - Barry 60'
3:2 - Jailson (sam.) 64'
3:3 - Starfelt 80'
4:3 - Parejo 90+10'