45 minut Puchacza w Bundeslidze. Hat-trick Kramaricia, wpadka wicemistrza

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Freiburg nieoczekiwanie bardzo pewnie wygrał z VfB Stuttgart

Andrej Kramarić strzelił trzy gole dla Hoffenheim w emocjonującym meczu z beniaminkiem Holstein Kiel (3:2). 45 minut w barwach gości rozegrał Tymoteusz Puchacz. Już w 1. kolejce nowego sezonu pierwszej porażki doznał wicemistrz kraju VfB Stuttgart.

Najważniejsza informacja tego popołudnia z perspektywy polskiego kibica? Pierwszy od blisko dwóch lat (i drugi w ogóle) mecz Tymoteusza Puchacza w Bundeslidze. Znalazł się w wyjściowym składzie Holstein Kiel przeciwko Hoffenheim, ale jego gra prawdopodobnie nie przypadła do gustu trenerowi, bo na drugą połowę Polak już nie wyszedł.

Zespół Puchacza ostatecznie przegrał z Hoffenheim 2:3 po hat-tricku Andreja Kramaricia w pierwszej połowie. Inna sprawa, że Puchacz raczej zagra również w następnej kolejce, bo Andu Kelati (zawodnik, który zmienił go w przerwie), w 82. minucie wyleciał z boiska w konsekwencji dwóch żółtych kartek.

Co jeszcze się działo? To było popołudnie gospodarzy w Bundeslidze. SC Freiburg pokonał VfB Stuttgart 3:1, choć to wicemistrz kraju rozpoczął spotkanie zdecydowanie lepiej, bo od trafienia Ermedina Demirovicia już w 2. minucie. Później jednak strzelali już wyłącznie miejscowi.

RB Lipsk planowo pokonał VfL Bochum, choć w końcówce zrobiło się nerwowo po czerwonej kartce Williego Orbana, FC Augsburg podzielił się punktami z Werderem Brema. Remis padł również w starciu FSV Mainz z Unionem Berlin.

Wyniki:

RB Lipsk - VfL Bochum 1848 1:0 (0:0) 1:0 Antonio Nusa 59'

TSG 1899 Hoffenheim - Holstein Kiel 3:2 (2:0) 1:0 Andrej Kramarić 6' 2:0 Andrej Kramarić 37' 2:1 Alexander Bernhardsson 63' 3:1 Andrej Kramarić 87' 3:2 Shuto Machino 89'

SC Freiburg - VfB Stuttgart 3:1 (1:1) 0:1 Ermedin Demirović 2' 1:1 Lukas Kubler 27' 2:1 Ritsu Doan 54' 3:1 Lukas Kubler 61'

FC Augsburg - Werder Brema 2:2 (2:1) 0:1 Felix Agu 12' 1:1 Elvis Rexhbecaj 16' 2:1 Samuel Essende 35' 2:2 Justin Njinmah 58'

1.FSV Mainz 05 - 1.FC Union Berlin 1:1 (0:0) 1:0 Nadiem Amiri 53' 1:1 Laszlo Benes 75'