Zwroty akcji w meczach Betclic II ligi. Hit dla Zagłębia Sosnowiec

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz

Zagłębie Sosnowiec odwróciło wynik 0:1 na 2:1 w drugiej połowie meczu z KKS-em 1925 Kalisz. Spektakularnym pościgiem od stanu 0:3 do 3:3 popisało się Zagłębie II Lubin.

Do zwrotu akcji w Kaliszu doszło po około godzinie meczu. Do tego czasu KKS prowadził 1:0. Później za zdobywanie bramek zabrał się Kamil Biliński, a dwa uderzenia doświadczonego napastnika dały nieco nieoczekiwane prowadzenie 2:1 Zagłębiu. Kamil Biliński miał nawet szansę na klasycznego hat-tricka, ale i bez tego zapewnił komplet punktów gościom. Zagłębie lepiej zatroszczyło się o pozytywny wynik niż przeciwnik.

O godzinie 12 rozpoczęła się konfrontacja w Jastrzębiu-Zdroju. GKS rozpoczął sezon od zdemolowania 5:0 Hutnika Kraków, ale później nie pokonał żadnego z pięciu przeciwników. Tym samym walczył o przełamanie z beniaminkiem Świtem Szczecin. GKS jako pierwszy miał stuprocentową szansę na gola, ale piłka nie ominęła bramkarza Adriana Sandacha.

Świt odpowiedział strzałem w poprzeczkę Arona Stasiaka, ale po przerwie znów zrobiło się gorąco pod jego bramką. W 76. minucie Adrian Sandach uratował zespół ze Skolwina po strzale z rzutu karnego Szymona Kiebzaka i już wydawało się, że uda mu się utrzymać bezbramkowy wynik do końca. Tak się jednak nie stało, ponieważ GKS zdążył strzelić gola na 1:0 w czasie doliczonym. Jan Ziewiec zapewnił komplet punktów gospodarzom.

Pojedynek Zagłębia II Lubin z Rekordem Bielsko-Biała miał dwa oblicza. Goście zdobyli przewagę 3:0, a nawet mieli ją jeszcze w 72. minucie. W takich okolicznościach końcowy remis 3:3 jest wielkim rozczarowaniem dla Rekordu. Miedziowi zerwali się jednak do szalonego pościgu i zdołali wyszarpnąć punkt. 10 rewelacyjnych minut pozwoliło Zagłębiu odrobić trzy gole straty.

6. kolejka Betclic II ligi:

KKS 1925 Kalisz - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:0) 1:0 - Wiktor Smoliński 21' 1:1 - Kamil Biliński 60' 1:2 - Kamil Biliński 67'

GKS Jastrzębie - Świt Szczecin 1:0 (0:0) 1:0 - Jan Ziewiec 90'

Zagłębie II Lubin - Rekord Bielsko-Biała 3:3 (0:3) 0:1 - Jan Ciućka 6' 0:2 - Daniel Świderski 26' 0:3 - Daniel Świderski 38' 1:3 - Paweł Kruszelnicki 72' 2:3 - Arkadiusz Woźniak 76' 3:3 - Jakub Kolan 82'

Tabela Betclic II ligi:

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: Pogoń Szczecin podjęła decyzję w sprawie bramkarza Czytaj także: Był jedną nogą w Ekstraklasie, celuje w awans. "Żona jest z Kenii i wierzy w przeznaczenie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty