Skandal, co stało się przy rzucie karnym. Sędzia przerwał mecz

YouTube / Prva liga Telemach / Mecz Maribor - Olimpija

Do haniebnych scen doszło w hicie ligi słoweńskiej pomiędzy Mariborem i Olimpiją. W pewnym momencie sędzia musiał przerwać spotkanie na 20 minut.

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielę, 25 sierpnia, odbył się klasyk słoweńskiej piłki czyli spotkanie NK Maribor z Olimpiją Ljubljana. Niestety w ligowym hicie ze skandalicznej strony pokazali się miejscowi kibice.

Już w 13. minucie sędzia, po analizie VAR, zdecydował się przyznać rzut karny gościom. Powtórki potwierdziły, że Lan Vidmar sfaulował w "szesnastce" Thalissona. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Raul Florucz.

Austriak już szykował się do strzału i wtedy jeden z przedmiotów rzuconych z trybun trafił go prosto w krocze. Piłkarz padł na ziemię i zwijał się z bólu, a sędzia postanowił przerwać spotkanie i odesłał zawodników obu drużyn do szatni.

Gra została wznowiona dopiero po 20 minutach. Florucz ponownie ustawił się do wykonania "jedenastki", lecz jego uderzenie odbił bramkarz gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

W związku z wydarzeniami na trybunach policja już wszczęła postępowanie. Okazuje się, że podczas meczu zniszczono krzesełka na stadionie, a także toalety. Kibice używali też materiałów pirotechnicznych.

Skrót meczu Maribor - Olimpija (incydent podczas rzutu karnego od 1:40):