Chirurgiczna precyzja. Znakomity debiut Daniego Olmo w Barcelonie

Twitter / Screen / Canal+Sport / Na zdjęciu: Dani Olmo został bohaterem w swoim debiucie w drużynie FC Barcelony

Dani Olmo nie mógł sobie wymarzyć lepszego debiutu w FC Barcelonie. Po wielu perturbacjach został we wtorek zarejestrowany do gry w La Lidze, a wieczorem zapewnił nowej drużynie niezwykle ważne zwycięstwo z Rayo Vallecano.

Ten mecz bardzo długo nie układał się drużynie FC Barcelony. W pierwszej połowie Rayo Vallecano wyszło na prowadzenie i zanosiło się na sporego kalibru niespodziankę we wtorkowy wieczór.

Jednak wszystko odmieniło wejście Daniego Olmo. W południe po wielu perturbacjach został w końcu zarejestrowany do gry w barwach Barcelony w La Lidze. Hansi Flick wpuścił go na boisko w 46. minucie i Hiszpan odmienił drużynę. Cały czas był pod grą, oddał m.in. kapitalny strzał z 40 metrów, po którym piłka trafiła w poprzeczkę.

W końcu jednak szczęście się do niego uśmiechnęło - w 82. minucie wykorzystał fakt, że rywale zgubili krycie i oddał idealny strzał przy dalszym słupku.

To było trafienie na 2:1, dzięki któremu Barca wygrała trzeci ligowy mecz z rzędu w tym sezonie i obecnie jest samodzielnym liderem rozgrywek.