Linetty i spółka nie tracą rozpędu. Debiut Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Karol Linetty / Karol Linetty w barwach Torino FC
Instagram / Karol Linetty / Karol Linetty w barwach Torino FC

Karol Linetty i debiutant Sebastian Walukiewicz zagrali w wygranym 1:0 meczu Torino FC z Venezia CF. Bramka na miarę kompletu punktów padła w końcówce podstawowego czasu.

W tym artykule dowiesz się o:

Kolejka w lidze włoskiej rozpoczęła się w Wenecji. Przeciwnikiem beniaminka było Torino FC, które w teorii nie było rozpieszczane terminarzem, ale w praktyce było blisko zdobycia kompletu punktów w meczach z uczestnikami Ligi Mistrzów. Ostatecznie Granata, po ciekawych widowiskach, zremisowała 2:2 z AC Milanem i zwyciężyła 2:1 z Atalantą BC.

Venezia stara się nadal o pierwsze zwycięstwo po powrocie do włoskiej elity. Tydzień temu beniaminek zapunktował po raz pierwszy w bezbramkowym meczu z Fiorentiną. Po dwóch wyjazdach do Rzymu i do Florencji drużyna zagrała po raz pierwszy na kameralnym Stadio Pierluigi Penzo.

Karol Linetty rozpoczął wszystkie w sezonie mecze w podstawowym składzie Torino. Polak, którego przed rozpoczęciem sezonu typowano nawet na nowego kapitana Granaty, jest centralną postacią w drugiej linii u trenera Paolo Vanolego. Nowy szkoleniowiec zastąpił latem na stanowisku Ivana Juricia.

Karol Linetty był pierwszym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką w meczu. Sędzia Matteo Marcenaro pokazał kartonik Polakowi przy bezbramkowym wyniku dopiero w 54. minucie. Wkrótce były także napomnienia dla innych zawodników, ale nie na to czekali widzowie. Jak było 0:0, tak pozostawało. Co prawda oba zespoły oddawały celne uderzenia, jednak Jesse Jeronen i Vanja Milinković-Savić byli niepokonani.

Bramka na 1:0 dla Torino padła w 87. minucie, a za jej zdobycie odpowiadali obrońcy. Pokazali oni zawodnikom atakującym, jak pokonać bramkarza przeciwnika. Saul Coco strzelił gola głową po asyście Adama Masiny. Już po zmianie wyniku w zespole z Turynu zadebiutował Sebastian Walukiewicz, który był zmiennikiem Valentino Lazaro.

Venezia zagra po przerwie reprezentacyjnej na wyjeździe z Milanem. Z kolei Torino podejmie US Lecce.

Venezia FC - Torino FC 0:1 (0:0) 0:1 - Saul Coco 86'

Venezia: Jesse Jeronen - Jay Idzes, Marin Sverko (77' Giorgio Altare), Michael Svoboda - Antonio Candela (87' Antonio Raimondo), Hans Nicolussi Caviglia (63' Issa Doumbia), Alfred Duncan, Francesco Zampano - Mikael Egill Ellertsson, Gaetano Oristanio (76' Saad El Haddad) - Joel Pohjanpalo (77' Christian Gytkaer)

Torino: Vanja Milinković-Savić - Mergim Vojvoda (77' Ali Dembele), Saul Coco, Adam Masina - Valentino Lazaro (90' Sebastian Walukiewicz), Samuele Ricci (62' Antonio Sanabria), Karol Linetty, Ivan Ilić, Borna Sosa (62' Marcus Pedersen) - Che Adams (77' Adrien Tameze), Duvan Zapata

Żółte kartki: Duncan, Altare (Venezia) oraz Linetty, Vojvoda, Lazaro, Pedersen (Torino)

Sędzia: Matteo Marcenaro