"Koncert". Eksperci zachwyceni występem Barcelony

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona
PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona

FC Barcelona zainkasowała kolejne punkty, a Robert Lewandowski już zdążył strzelić czwartą bramkę i popisać się asystą. Jego zespół wygrał z Realem Valladolid aż 7:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Robert Lewandowski już na dobre włączył się do gry o koronę króla strzelców w lidze hiszpańskiej. Polak zdobył gola już w 24. minucie po asyście Lamine Yamala. W drugiej połowie asystował jeszcze, kiedy do bramki rywali trafił Raphinha.

Ostatecznie FC Barcelona wygrała z Valladolid 7:0, a na listę strzelców wpisali się: Raphinha (trzy gole), Robert Lewandowski, Jules Kounde, Dani Olmo i Ferran Torres (po jednej bramce).

Rozmiar wygranej, a także sama gra Blaugrany pod wodzą Hansiego Flicka, zrobiły wrażenie na ekspertach.

"Można mówić, że Valladolid słaby.Real Madryt strzelił im aż 3 gole. Tu jest koncert" - napisał Wojciech Kowalczyk.

"Kapitalna Barcelona. Nie pamiętam, kiedy ich się tak przyjemnie oglądało" - stwierdził Sebastian Chabiniak, dziennikarz Eleven Sports.

"Niesamowity jest Raphinha. Pokazuje się do gry, aktywny między liniami, pracowity, dobrze ułożona stopa pod wrzutkę i strzał. Ma liczby. Do tego jest jakiś taki niebrazylijski - zero zbędnych ruchów, pragmatyczny" - ocenił Marcin Gazda z Eleven Sports.

"Barce7ona" - podsumował Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty