Piękna obrona Łukasza Skorupskiego. Bologna nadal bez wygranej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Łukasz Skorupski / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Instagram / Łukasz Skorupski / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Bologna FC zremisowała 1:1 z Empoli FC. Mogło być gorzej, gdyby nie efektowna obrona Łukasza Skorupskiego po strzale Oli Solbakkena. Po komplet punktów sięgnęli piłkarze US Lecce.

Na mecz w Bolonii nie wypadało się spóźnić, ponieważ nie minęło pięć minut, a oba zespoły strzeliły po golu. Giovanni Fabbian zdobył prowadzenie dla Bologni FC po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Uczestnik Ligi Mistrzów nie nacieszył się przewagą, ponieważ niebawem do remisu 1:1 doprowadził Emmanuel Gyasi. Na zakończenie szybkiego ataku wepchnął piłkę z bliska do bramki Łukasza Skorupskiego po dośrodkowaniu Giuseppe Pezzelli.

W kolejnej fazie meczu świetnie prezentowali się obaj bramkarze, przez co pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Łukasz Skorupski w 38. minucie popisał się rewelacyjną interwencją po strzale Oli Solbakkena. Nieobstawiony Norweg nie zdołał pokonać kadrowicza Michała Probierza z pięciu metrów.

W drugiej połowie było mniej sytuacji podbramkowych. Niezłą szansę na rozstrzygnięcie meczu miał Riccardo Orsolini, ale spudłował i konfrontacja zakończyła się wynikiem 1:1. Kacper Urbański wszedł na boisko w 82. minucie zamiast właśnie Riccardo Orsoliniego.

Po komplet punktów sięgnęli piłkarze US Lecce, którzy pokonali 1:0 Cagliari Calcio dzięki strzałowi Nikoli Krstovicia. Filip Marchwiński pozostał na ławce rezerwowych.

3. kolejka Serie A:

Bologna FC - Empoli FC 1:1 (1:1) 1:0 - Giovanni Fabbian 2' 1:1 - Emmanuel Gyasi 4'

US Lecce - Cagliari Calcio 1:0 (1:0) 1:0 - Nikola Krstović 26'