Już szósty remis GKS-u Tychy. Nowy trener nie zmienił tradycji

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Tychy
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Tychy

GKS Tychy zadebiutował pod wodzą trenera Artura Skowronka. Konfrontacja z Wisłą Płock zakończyła się bezbramkowym remisem. Do podziału punktów doszło w sobotę również w Grodzisku Wielkopolskim.

Rozczarowujące wyniki na początku sezonu doprowadziły do rozstania zawodników GKS-u Tychy z trenerem Dariuszem Banasikiem. Jego następcą został równie dobrze znany na zapleczu PKO Ekstraklasy szkoleniowiec Artur Skowronek. Także jego kadencja rozpoczęła się od zremisowanego meczu - GKS podzielił się punktami w szóstym przeciwnikiem w ósmym meczu. Tym razem z Wisłą Płock.

Nafciarze mieli więcej okazji na rozstrzygnięcie meczu, jednak często odbijali się od dobrze dysponowanego bramkarza Marcela Łubika. W 61. minucie GKS mocno odpowiedział i nawet wpakował piłkę do bramki Macieja Gostomskiego, jednak trafienie Bartosza Śpiączki zostało anulowane po wideo weryfikacji z powodu spalonego.

Do podziału punktów doszło w sobotę również w Grodzisku Wielkopolskim. W meczu Warty Poznań ze Zniczem Pruszków padł wynik 1:1. Prowadzili Zieloni, ale przez zaledwie pięć minut. Na gola Kacpra Michalskiego odpowiedział żwawo Radosław Majewski. Pozostało sporo czasu na zadanie decydującego ciosu przeciwnikom, ale ta sztuka nie udała się ani gospodarzom, ani gościom.

8. kolejka Betclic I ligi:

Wisła Płock - GKS Tychy 0:0

Warta Poznań - Znicz Pruszków 1:1 (1:1) 1:0 - Kacper Michalski 32' 1:1 - Radosław Majewski 37'

Tabela Betclic I ligi:

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: Pogoń Szczecin podjęła decyzję w sprawie bramkarza Czytaj także: Był jedną nogą w Ekstraklasie, celuje w awans. "Żona jest z Kenii i wierzy w przeznaczenie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty