Hat-trick Piątka! Jeden gol był wyjątkowy

Twitter / @FootyinTurkiye / Na zdjęciu: gol Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek bohaterem Basaksehiru! Polak, choć pojawił się na murawie dopiero w 46. minucie, zdołał trzykrotnie pokonać bramkarza rywali, prowadząc zespół do zwycięstwa nad Antalyasporem (5:2).

W tym artykule dowiesz się o:

Znakomite wieści płyną z Turcji przed nadchodzącym zgrupowaniem reprezentacji Polski. W świetnej formie jest Krzysztof Piątek, który niedzielny mecz Basaksehiru z Antalyasporem zakończył z hat-trickiem.

Polak rozpoczął jednak pojedynek na ławce rezerwowych, zmieniając w przerwie Philippe'a Paulina Keny'ego. W tym momencie tablica wyników wskazywała 1:2.

Najpierw, na 2:2 wyrównał Deniz Turuc. Chwilę później natomiast swój show rozpoczął Krzysztof Piątek. I zrobił to w sposób wyjątkowy! W 64. minucie przepięknym strzałem głową przelobował bramkarza rywali. Osiem minut później wykończył z najbliższej odległości dogranie od Lucasa Limy, a w 80. minucie popisał się znakomitą techniką, mieszcząc piłkę w siatce z ostrego kąta mimo asysty obrońcy.

Piątek tym samym ma już w tym sezonie osiem bramek w dziewięciu meczach. Dzięki niedzielnemu hat-trickowi został także współliderem strzelców tureckiej Super Lig, gdzie, podobnie jak Edin Dżeko, ma na koncie cztery bramki.