Marcin Bułka "jedynką" reprezentacji Polski? "Mecz na plus"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Craig Foy/SNS Group / Na zdjęciu: Marcin Bułka
Getty Images / Craig Foy/SNS Group / Na zdjęciu: Marcin Bułka

- Trener zdecydował, że zagram ze Szkocją. Nie był to łatwy rywal, być może moje warunki fizyczne pomogły w wyborze. Nie byłbym tutaj, gdybym nie chciał rywalizować - mówił Marcin Bułka po meczu Szkocja - Polska (2:3) w Lidze Narodów.

Po zakończeniu kariery przez Wojciecha Szczęsnego w bramce reprezentacji Polski nastało bezkrólewie. Selekcjoner Michał Probierz na konferencji prasowej zapowiadał, że w meczach ze Szkocją i Chorwacją zagra dwóch innych bramkarzy. Logika każe przypuszczać, że skoro w Glasgow między słupkami wystąpił Marcin Bułka, to w niedzielę przeciwko Chorwacji zobaczymy Łukasza Skorupskiego.

- Byłem gotowy zarówno na Szkocję, jak i na Chorwację. Trener zdecydował, że zagram ze Szkocją. Nie był to łatwy rywal, być może moje warunki fizyczne pomogły w wyborze. Nie byłbym tutaj, gdybym nie chciał rywalizować - komentował Bułka przed kamerami TVP Sport.

Bułka w meczu ze Szkocją puścił trzy gole, ale uznane zostały tylko dwa. Pierwszy z nich padł kilkadziesiąt sekund po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę. Trudno jednak winić 24-latka, bo raczej nie miał zbyt wiele do powiedzenia po strzałach Billy'ego Gilmoura i Scotta McTominaya (------> RELACJA).

- Mecz na plus. To były ciężkie sytuacje do obrony - powiedział Bułka.

"Kryminał" wydarzył się na początku drugiej połowy. - Powiedzieliśmy sobie w przerwie, że skupimy się na zachowaniu czystego konta, a widzimy jaka jest piłka i czasami jeden niuans może wybić z rytmu. Szkoda tej bramki, bo fajnie wychodziliśmy spod pressingu Szkotów, wiele razy udawało się nam przedostawać na ich połowę podaniami po ziemi, grając krótko od tyłu - przyznał bramkarz Nicei.

ZOBACZ OCENY ZA SZKOCJĘ

CZYTAJ TAKŻE: Michał Probierz: Musimy pomóc Kiwiorowi, na pewno się z tego podniesie Rozpoczął strzelanie w Glasgow, to była jego klepka. "Nie zastanawiałem się długo"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty