Problemy zdrowotne Roberta Lewandowskiego. Są nowe informacje

PAP / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski opuścił boisko w 72. minucie meczu ze Szkocją z powodu urazu pleców. Po spotkaniu kapitan reprezentacji Polski ujawnił więcej szczegółów, podobnie jak sztab kadry.

Z Glasgow - Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

Reprezentacja Polski wygrała ze Szkocją 3:2 (2:0) w pierwszej kolejce zmagań w Dywizji A Ligi Narodów. Trzy punkty Biało-Czerwonych to z pewnością świetna informacja, jednak po spotkaniu w Glasgow nie brakuje także problemów.

Michał Probierz na pewno ma o czym myśleć jeśli chodzi o grę naszej defensywy, jednak na pierwszy plan wysuwają się problemy Roberta Lewandowskiego.

W pierwszej połowie kapitan kadry zaliczył bardzo groźnie wyglądający upadek, lądując na plecach. I to właśnie było powodem, że w 72. minucie napastnik z dużym grymasem bólu musiał opuścić boisko, a jego miejsce zajął Adam Buksa.

Jak poważny jest uraz i czy Lewandowski będzie mógł wystąpić w niedzielę przeciwko Chorwacji?

- Nie jest to nic poważnego - przekazał dziennikarzom doktor kadry Jacek Jaroszewski. Więcej powiedział już sam piłkarz.

- Po prostu nie było sensu ryzykować, stąd decyzja o zmianie, zwłaszcza że już w niedzielę mamy przecież kolejny mecz. A koledzy byli gotowi do wejścia. Mówimy o lekkim dyskomforcie - wyjaśnił.

Przeciwko Chorwacji Biało-Czerwoni także zagrają na wyjeździe. W piątek Vatrenji przegrali z najsilniejszą w naszej grupie Portugalią (1:2).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty