Beniaminkowi La Ligi zabrakło kwadransa

PAP/EPA / PAP/EPA/Raul Caro / Betis sięgnął po pierwsze zwycięstwo w sezonie

Meczem w Sewilli rozpoczęła się 5. kolejka La Ligi. Betis na własnym stadionie pokonał beniaminka Leganes 2:0. Gole w spotkaniu padły dopiero w końcówce.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze beniaminka La Ligi dobrze weszli w sezon. W trzech meczach regularnie punktowali. Problemy zaczęły się chwilę przed przerwą na spotkania reprezentacji, kiedy nowicjusz przegrał pierwszą potyczkę.

Swoje problemy miał Betis, który wprawdzie zakwalifikował się w do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, ale w La Lidze nie potrafił sięgnąć po komplet punktów.

W piątkowy wieczór, na początek 5. serii, długo wiele wskazywało na to, że drużyna z Sewilli nie przełamie się. Gospodarze w końcu jednak przełamali obronę beniaminka i zdobyli gola w 74. minucie. Autorem trafienia był Abde Ezzalzouli. Dwanaście minut później drugą bramkę dołożył Vitor Roque i Real Betis mógł się cieszyć z pierwszej wygranej w La Lidze w sezonie 2024/25.

Real Betis - CD Leganes 2:0 (0:0)
1:0 - Abde Ezzalzouli 74'
2:0 - Vitor Roque 86'