ŁKS jest coraz mocniej rozpędzony w Betclic I lidze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / ŁKS Łódź / Piłkarze ŁKS-u Łódź w rundzie jesiennej w 2024 roku
Instagram / ŁKS Łódź / Piłkarze ŁKS-u Łódź w rundzie jesiennej w 2024 roku

ŁKS podnosi się po nieudanym rozpoczęciu sezonu. Wygrana 2:0 z Pogonią Siedlce jest jego czwartą z rzędu w Betclic I lidze.

W tym artykule dowiesz się o:

ŁKS nie zwyciężył w czterech kolejkach po spadku z PKO Ekstraklasy do Betclic I ligi. Przełamał się w Grodzisku Wielkopolskim i od tego czasu odniósł trzy wygrane z Wartą Poznań, Chrobrym Głogów oraz Odrą Opole. Spadkowicz nie chciał stracić rozpędu po przerwie reprezentacyjnej i w pojedynku z Pogonią Siedlce kontynuował pościg za czołówką na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Początki beniaminka, po powrocie na zaplecze PKO Ekstraklasy, były trudne, ale przed przerwą reprezentacyjną zaczął punktować. Pogoń zwyciężyła 3:1 ze Stalą Stalowa Wola i zremisowała 2:2 z wiceliderem Stalą Rzeszów. Tym samym goście chcieli wysoko zawiesić poprzeczkę łodzianom.

To, co najważniejsze w pierwszej połowie, wydarzyło się w ostatnim kwadransie. W nim ŁKS nie dość, że zdobył przewagę gola, to jeszcze zawodnika. W 39. minucie Stefan Feiertag strzelił na 1:0 głową po dośrodkowaniu Piotra Głowackiego. Już w czasie doliczonym Titas Milasius zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za spóźniony atak wślizgiem w nogi przeciwnika.

Krótko po przerwie Łódzki Klub Sportowy dołożył gola na 2:0, czym prawie zapewnił sobie już komplet punktów, skoro grał w jedenastu na dziesięciu. Andreu Arasa także skorzystał z dogrania Piotra Głowackiego. Goście mieli jeszcze świetną szansę na powrót do walki o punkty, ale w 60. minucie Cezary Demianiuk nie pokonał uderzeniem z rzutu karnego Aleksandra Bobka.

ŁKS - Pogoń Siedlce 2:0 (1:0) 1:0 - Stefan Feiertag 39' 2:0 - Andreu Arasa 47'

W 60. minucie Cezary Demianiuk (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego. Aleksander Bobek obronił.

ŁKS: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Levent Guelen, Artemijus Tutyskinas (66' Łukasz Wiech), Piotr Głowacki, Mateusz Kupczak, Andreu Arasa (72' Husein Balić), Michał Mokrzycki (82' Jorge Alastuley), Mateusz Wysokiński (67' Pirulo), Antoni Młynarczyk (72' Jędrzej Zając), Stefan Feiertag

Pogoń: Mateusz Pruchniewski - Robert Majewski (61' Daniel Pik), Cassio, Oskar Krzyżak, Piotr Pyrdoł, Lukas Hrnciar (70' Miłosz Drąg), Jakub Sinior (46' Jakub Okusami), Damian Szuprytowski (70' Krzysztof Danielewicz), Titas Milasius, Cezary Demianiuk, Mateusz Majewski (76' Ołeksij Zinkiewicz)

Żółte kartki: Milasius, Szuprytowski, Krzyżak, Cassio (Pogoń)

Czerwona kartka: Titas Milasius (Pogoń) /45' - za drugą żółtą/

Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary)