Oddech ulgi Sevilli. Espanyol rozpędza się

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/Raul Caro / Seviila pokonała na własnym stadionie Getafe
PAP/EPA / PAP/EPA/Raul Caro / Seviila pokonała na własnym stadionie Getafe

Dopiero w 5. kolejce La Ligi po pierwsze zwycięstwo sięgnęła Sevilla, która pokonała Getafe. Drugą wygraną z rzędu odniósł beniaminek Espanyol.

Po powrocie po roku do La Ligi Espanyol na pierwsze zwycięstwo czekał do 4. kolejki. W 5. drużyna z Barcelony wygrała po raz drugi i w tabeli przesunęła się w okolice miejsc pucharowych.

W sobotę w potyczce Espanyolu z Deportivo Alaves padło pięć goli. Bohaterem gospodarzy był Javi Puado, autor hat tricka. Goście do końca walczyli o remis, ostatecznie musieli pogodzić się z drugą przegraną w sezonie. Obydwa zespoły zrównały się punktami.

Po pierwsze zwycięstwo w sezonie sięgnęła Sevilla. W domowym spotkaniu z Getafe padł tylko jeden gol. Miejscowi trafili już w 23. minucie i skromną przewagę dowieźli do końca. W ostatnich minutach potyczki Sevilla broniła się w osłabieniu.

Po trzy punkty sięgnął także Villarreal, który na boisku rywala cios zadał osłabionej Mallorce w doliczonym czasie i zwyciężył 2:1. Gracze Żółtej Łodzi Podwodnej wskoczyli na pozycję wicelidera La Ligi.

RCD Mallorca - Villarreal CF 1:2 (0:1) 0:1 - Costa 27' 1:1 - Albiol (sam.) 57' 1:2 - Perez 90+4'

Espanyol Barcelona - Deportivo Alaves 3:2 (1:1) 1:0 - Puado 23' 1:1 - Conechny 35' 2:1 - Puado 56' 3:1 - Puado (k.) 63' 3:2 - Tenaglia 68'

Sevilla FC - Getafe CF 1:0 (1:0) 1:0 - Navas 23'