Polski napastnik bohaterem meczu w Holandii. Gol na wagę zwycięstwa [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / ESPN NL / Gol Kostorza
Twitter / ESPN NL / Gol Kostorza

NAC Breda pokonała 1:0 Fortunę Sittard w meczu 5. kolejki Eredivisie. Bramkę, która rozstrzygnęła losy rywalizacji, zdobył Kacper Kostorz.

W tym artykule dowiesz się o:

Kacper Kostorz jest wypożyczony do NAC Breda z Pogoni Szczecin. W poprzednim sezonie polski napastnik bronił barw FC Den Bosch. W drugiej lidze holenderskiej prezentował się na tyle korzystnie, że otrzymał szansę gry w Eredivisie.

Jego nowy zespół mierzył się w meczu ligowym z Fortuną Sittard. Spotkanie nie miało wyraźnego faworyta i jego przebieg był wyrównany. O końcowym rezultacie zdecydował błysk 25-latka.

W 85. minucie gry gospodarze wykonywali rzut rożny. Po dośrodkowaniu Dominika Janoska najlepiej w polu karnym odnalazł się Kostorz, który strzałem głową pokonał bramkarza.

Dla Polaka było to pierwsze trafienie w barwach Bredy w piątym meczu. Więcej bramek w sobotnim spotkaniu nie padło i drużyna Carla Hoefkensa dopisała do swojego dorobku trzy punkty. Wspomniany szkoleniowiec został ukarany w tej potyczce czerwoną kartką.

Pełne zawody w zwycięskiej ekipie rozegrał inny Polak - Daniel Bielica. Kostorz z kolei pojawił się na boisku w 78. minucie rywalizacji zmieniając Eliasa Mara Omarssona.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty