Paris Saint-Germain podniosło się po mocnym ciosie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Paris Saint-Germain / Piłkarze Paris Saint-Germain w rundzie jesiennej w 2024 roku

Paris Saint-Germain zwyciężyło 3:1 ze Stade Brestois 29, choć jako pierwsze w tym meczu straciło bramkę. Najskuteczniejszy na boisku był strzelec dwóch goli Ousmane Dembele.

Piłkarze z Paryża byli na początku meczu na połowie przeciwnika. Podopieczni Luisa Enrique szukali dobrego sposobu na przedostanie się w pobliże bramki Brestu. Przyjezdni musieli uwijać się jak w ukropie w obronie, żeby nie pozwolić na zdobycie prowadzenia czy to Bradleyowi Barcoli czy to Ousmane'owi Dembele.

Piłkarze z Brestu przetrwali trudny dla siebie początek spotkania i w 29. minucie to oni zdobyli prowadzenie 1:0. Romain Del Castillo zachował się jak przystało na lidera zespołu i zabrał się za wykonanie rzutu karnego. Nie pozwolił sobie na przegranie pojedynku z Gianluigim Donnarummą. Jedenastka została przyznana za nierozsądne przewinienie Nuno Mendesa. Po niespełna dwóch kwadransach paryżanie musieli zabrać się za odrabianie strat do przeciwnika.

Gospodarze chcieli szybko wyrównać po stracie bramki, ale pracowici w obronie gracze Stade Brestois dostali dodatkowej energii po wywalczeniu prowadzenia.

PSG zdążyło przedrzeć się przez obronę przeciwnika i w 42. minucie doprowadziło do remisu 1:1. Kibice na trybunach odetchnęli z ulgą, ponieważ wyrównanie jeszcze w pierwszej połowie było celem gospodarzy. Brest miał problem z wybiciem piłki w bezpieczne miejsce z własnego pola karnego, co zakończyło się golem Ousmane'a Dembele po precyzyjnym dograniu Marco Asensio.

Pierwsza połowa, z kilkoma zwrotami akcji, zakończyła się remisem. Na początku i na końcu przeważali paryżanie, ale środkowa część należała do zespołu z Brestu.

Tempo po przerwie spadło, więc trenerzy próbowali podnieść je dzięki zmiennikom. Dużo działo się przy ławkach rezerwowych, a PSG pokazywało już w przeszłości wielokrotnie, że lubi rozstrzygać mecze dzięki roszadom personalnym.

W 73. minucie paryżanie dopięli swego i po raz pierwszy w meczu zdobyli prowadzenie strzałem Fabiana Ruiza. Na kolejnego gola, tym razem na 3:1, nie trzeba było już długo czekać. W 74. minucie Ousmane Dembele skompletował dublet i praktycznie zapewnił zdobycie kompletu punktów gospodarzom.

Paris Saint-Germain - Stade Brestois 29 3:1 (1:1) 0:1 - Romain Del Castillo (k.) 29' 1:1 - Ousmane Dembele 42' 2:1 - Fabian Ruiz 73' 3:1 - Ousmane Dembele 74'

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Milan Skriniar, Lucas Beraldo, Nuno Mendes (63' Willian Pacho) - Kang-In Lee, Joao Neves (79' Senny Mayulu), Fabian Ruiz - Ousmane Dembele (79' Ibrahim Mbaye), Marco Asensio (71' Randall Kolo Muani), Bradley Barcola (63' Desire Doue)

Brest: Marco Bizot - Kenny Lala, Brendan Chardonnet, Julien Le Cardinal, Edimilson Fernandes (80' Ibrahim Salah), Massadio Haidara - Romain Del Castillo (67' Kamory Doumbia), Mahdi Camara (80' Jonas Martin), Hugo Magnetti, Abdallah Sima (57' Mathias Pereira Lage) - Ludovic Ajorque (67' Mama Balde)

Żółte kartki: Beraldo, Mendes (PSG) oraz Camara, Ajorque, Chardonnet (Brest)

Sędzia: Clement Turpin

***

Olympique Marsylia - OGC Nice 2:0 (1:0) 1:0 - Neal Maupay 40' 2:0 - Luis Henrique 53'

AJ Auxerre - AS Monaco 0:3 (0:2) 0:1 - Thilo Kehrer 8' 0:2 - Vanderson 25' 0:3 - Denis Zakaria 89'

AS Saint-Etienne - Lille OSC 1:0 (1:0) 1:0 - Mathieu Cafaro 6'