Czekał na to od 2022 roku. Polak z debiutancką bramką we Włoszech

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Gabriele Maricchiolo/NurPhoto / Na zdjęciu: Mateusz Praszelik (z lewej)

Mateusz Praszelik przełamał się na Półwyspie Apenińskim. Ofensywny pomocnik FC Sudtirol przypieczętował zwycięstwo 3:1 nad AC Reggianą.

W tym artykule dowiesz się o:

W spotkaniu w ramach piątej kolejki Serie B AC Reggiana podejmowała drużynę Mateusza Praszelika. W pierwszej połowie prowadzenie FC Sudtirol zapewnili Salvatore Molina i Tommaso Arrigoni.

Gospodarze odpowiedzieli za sprawą Manolo Portanovy. Wymieniony wcześniej Polak rozpoczął niedzielny mecz na ławce rezerwowych i w 66. minucie zameldował się na murawie w miejsce Daniele Casiraghiego.

Praszelikowi wystarczyło zaledwie 12 minut, żeby wpisać się na listę strzelców. Ofensywny pomocnik wykorzystał ładną asystę autorstwa Silvio Merkaja, podwyższając wynik na 3:1 dla FC Sudtirol.

W styczniu 2022 roku Praszelik opuścił Śląsk Wrocław i dopiero z AC Reggianą strzelił premierowego gola po przeprowadzce do Włoch. Do drugoligowego FC Sudtirol 23-letni zawodnik jest wypożyczony z Hellasu Werona. Wcześniej zaliczył też epizod w koszulce Cosenzy Calcio.

AC Reggiana - FC Sudtirol 1:3 (1:2) 0:1 - Salvatore Molina 7' 1:1 - Manolo Portanova 31' 1:2 - Tommaso Arrigoni 40' 1:3 - Mateusz Praszelik 78'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty