Mocna odpowiedź Chojniczanki na straconego gola

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice

Niedziela dla gospodarzy w Betclic II lidze. Po komplet punktów sięgnęli piłkarze Chojniczanki, Zagłębia II Lubin oraz Wisły Puławy.

Chojniczanka grała na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, którego trenerem pozostaje Krzysztof Brede, mający za sobą pracę w Chojnicach. Gospodarze zwyciężyli 2:1, choć jako pierwsi stracili gola. Górale prowadzili prawie do końca przedostatniego kwadransa mimo to nawet nie zapunktowali. W 75. minucie Valerijs Sabala wyrównał, a w 82. minucie Marcin Kozina zapewnił wygraną Chojniczance. Gospodarze popisali się mocną odpowiedzią.

Najwięcej, ponieważ cztery gole padły w niedzielę w Lubinie. Zagłębie II od początku ruszyło do natarcia w meczu rezerw z ŁKS-em II Łódź. Miedziowi zdemolowali przeciwnika 4:0, a połowę z czterech goli zdobył Marcel Reguła. Po jednym dokładali Jarosław Jach i Daniel  Mikołajewski. Zagłębie nie dopuściło łodzian do głosu i dopiero w ósmym meczu sezonu cieszyło się z pierwszego kompletu punktów.

Już na zakończenie dnia Wisła Puławy wygrała 2:0 ze Świtem Szczecin. Pierwsza połowa była wyrównana, z przewagą beniaminka w posiadaniu piłki, ale z najlepszą sytuacją podbramkową Wisły. Tak samo jak w Chojnicach na gole trzeba było poczekać do drugiej części. Duma Powiśla była w niej konkretniejsza, co potwierdziła dwoma golami. Z kolei Świt prezentował się nędznie i poniósł pierwszą porażkę w drugim meczu pod wodzą Tomasza Kafarskiego.